У Львові відбулася беатифікація сестри Марти Вєцкої (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Сьогодні Львів став місцем паломництва тисяч людей. Вони приїхали на беатифікацію сестри Марти Вєцкої. Під час літургії просто неба в одному зі львівських парків державний секретар Ватикану кардинал Торчизіо Бертоне проголосив її блаженною католицької церкви.
  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Понад 10 тисяч людей зібралися на беатифікацію сестри Марти Вєцкої у Львові. Переважна більшість паломників з Польщі – вони приїхали цілими родинами і займали місця задовго до початку служби Божої".

  Марта Вєцка народилася у Польщі, але багато часу служила на території сучасної України. Вона допомагала у лікарнях немічним та хворим. в 1904-ому сестра Марта, якій у той час було лише 30 років, свідомо пішла на смерть, прибираючи палату після хворого на тиф, яку мав прибрати молодий працівник лікарні. Похована Марта Вєцка у Снятині на Івано-Франківщині. Паломники із Польщі, народжені у Снятині, пригадують, як до могили монахині завжди приходили люди просити здоров`я.

  Родичі монахині, які також були присутні під час беатифікації, кажуть, що про свою родичку знають зі слів бабці, яка була двоюрідною сестрою Марти Вєцкої.

  Тадеуш Купер, родич Марти Вєцкої: "Коли моя бабця у 16 років виходила заміж, сестра Марта йшла вступати до монастиря у Кракові. І вона сказала моїй бабусі, що та матиме 18-х дітей, і саме стільки вона народила".

  Під час беатифікації було представлено образ блаженної Марти Вєцкої, яку намалювали у Кракові. Кардинал Торчізіо Бертоне повідомив - відтепер щороку 30 травня церква вшановуватиме Марту Вєцку.

  Мар`ян Бучек, владика Харківсько-Запорізький Римо-Католицької церкви: "Нова блаженна Марта Вєцка буде покровителькою не тільки людей котрі чинять дива милосердя християнського, але також для примирення всіх людей. Вона є знаком для всіх, як людина, як монахиня, як християнка, що може робити добрі діла для всіх людей".

  Тривалий час духовенство та вірні добивалися беатифікації Марти Вєцкої, шукаючи докази. У 2004 році Папа Римський оголосив її героїнею. І лише торік розпочався процес долучення до блаженних, який завершився сьогодні у Львові.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.42Мб)
  Попередній матеріал
  Прем`єра п`єси Вацлава Гавела відбулася в Чехії
  Наступний матеріал
  У музеї Івана Гончара відбувся Всеукраїнський фестиваль "Льон-Фест" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: