У музеї Івана Гончара відбувся Всеукраїнський фестиваль "Льон-Фест" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Всеукраїнський фестиваль відродження льонарства та художніх промислів "Льон-Фест" відбувся у Київському музеї Івана Гончара. Дизайнери з усієї України представили не лише вбрання із натуральних тканин, а й взуття, сумки та, навіть, парасольки.
  Модельєр Алла Бабич привезла до Києва вбрання з домотканого полотна. Воно пролежало у бабусиних скринях понад 60 років. Такого тепер знайти майже неможливо.  

  Алла Бабич, модельєр: "Коли людина хворіє, вона одягає цю сорочку, і вона лікує її. Це зроблено руками, добротою. Цей льон садили, ростили, ткали топтали, все робили, і воно наше, рідне".

  Усього участь у дефіле взяли 13 модельєрів, які представили від народних до ділових і навіть вечірніх колекцій. Питому кожен з відвідувачів міг купити річ, що сподобалася.

  Тетяна Цуканова, організатор: "Ціна зовсім невелика, тому що це наш український виробник і це наш український льон. Можу сказати приблизно по своїй колекції - це від 50-ти гривень і до 900. 900 гривень - це уже вишукана сукня, ручної роботи".

  Судити ж креативність колекцій зібралися відомі актори, співаки та модельєри. Актор Володимир Горянський спеціально до показу навіть вбрав лляний костюм. Головою журі став відомий російський художник-модельєр В`ячеслав Зайцев.

  В`ячеслав Зайцев, художник-модельєр: "От коли тканина помнеться - це як відчуття пораненої душі і це дуже хвилююче для мене. Мені навіть не хочеться розгладжувати цю тканину, бо щось зникає".

  Володимир Горянський, актор, член журі: "Я ще раз відкрив для себе льон, я ніколи не думав, що це така унікальна і пластична тканина, така енергетична, що я просто вражений. Хоча знаю, що лляна нитка, вона проста і глибока як православ`я".

  За словами членів журі, льон надзвичайно підкреслює жіночність та сексуальність. Можливо, саме тому на показі жіночих моделей було значно більше.

  Олена Угрин, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.84Мб)
  Попередній матеріал
  У Львові відбулася беатифікація сестри Марти Вєцкої (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих внаслідок землетрусу у Китаї сягнула 60 000
  Теги: