У Львові 4 дні працюватиме школа перфомансу [відео]

  Єдина школа перфомансу в Україні працюватиме у Львові протягом найближчих 4 днів. Її відкрили в рамках тижня актуального мистецтва. Навчитися цьому мистецтву у найвідоміших перфомерів зголосилося півсотні студентів з усієї України.

  Незрозумілі для слухачів школи слова, дії та рухи. Львівський майстер перфомансу Влодко Кауфман показує свої складні стосунки із природою. Йому байдуже, що за стінами зали таке мистецтво для багатьох так і залишиться утаємниченим.

  Влодко Кауфман, художник: "Мова перфомансу має настільки широкий діапазон, що якщо ми пробуємо її зрозуміти, то ми напевно нічого не приймемо. Треба просто сприймати перфоменс, а не розуміти його. Тому що це жанр, який на 95 відсотків побудований на емоціях і на інтуїції, які породжують ідею в кожному глядачеві".

  Вчитися мистецтву перфомансу Надія Яремчук приїхала із Києва. Кожний рух тренера - для неї відкриття нового. Вона розуміє, здивувати когось цим умінням буде нелегко.

  Надія Яремчук, учениця школи перфомансу: "Інколи мені також здається, що це мистецтво для мистецтва і поки що вона навіть тут так і є, тому що більшість людей з тієї сфери, які можуть це зрозуміти. Але я думаю що все це потребує розвитку і щоб перфоменси могли були дійсно, як соціальною акцією, яка стане потрібною, поки що воно в процесі розвитку".

  Куратор школи перфомансу - один із найвідоміших митців Польщі  Януш Балдига - у захопленні від українських учнів.

  Януш Балдига, куратор школи Перфомансу: "Я запропонував тему подолання кордонів, меж простору і втілення цієї ідеї в різних аспектах - політичному, географічному, психологічниму. Учні з цим упоралися. Мене це дуже вразило".

  Одночасно із школою у Львові триває і найбільший вітчизняний фестиваль перфомансу. До його участі запросили митців із Ізраїлю, Польщі, та Росії.  

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Вікдтрито музей історії Києво-Печерської Лаври [відео]
  Наступний матеріал
  Нові прем`єри на Венеційському кінофестивалі
  Теги: