У львівській школі будують криївку, у якій вчитимуть школярів історії УПА [відео]

  У львівській школі будують сховок УПА. В кабінеті історії однієї з місцевих шкіл - учні вивчатимуть історію визвольного руху безпосередньо у партизанському укритті. Криївку в розрізі обладнають так, як виглядав справжній сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і, звичайно, замаскований лаз.

  Ініціатор підпільного кабінету історії Андрій Бень каже-криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА. Створити макет схованки допомагають діти після уроків. Криївку як і належить роблять з дерева,  зверху вона буде замаскована травою та опалим листям.

  Андрій Бень: "Цей макет подібний до справжньої оскільки він робиться з креслень, які були взяті з оригінальних креслень, які були в спец документах НКВД, які потім розсекретили".

  Ініціатори будівництва кажуть вони добре знають, як виглядає справжній сховок УПА, адже неодноразово реставрували лісові криївки. Серед речей повстанців - стіл, лавка і тапчан. На стіні обов`язково образ Покрови.

  Тарас Польовий, реставратор: "Образ обов»язково повинен бути бо наша релігія то постійно є заснована на зберіганні нашої державності і козацтво навіть і людей які воювали за свою державу постійно мали образ біля себе".

  Учителі кажуть - до класу –музею можуть приходити учні будь-якого навчального закладу, адже побачити макет справжньої криївки у Львові практично неможливо. Та й уроки історії тут будуть цікавіші,-  переконані школярі.

  Валентина Звежинська, директор школи: "В нашій школі це є елемент пам`яті, тому що ми повинні пам»ятати тих людей, які внесли вагомий внесок у становлення держави".

  Марія Бреславська, учениця: "Наш класний керівник зацікавлений в тому, щоби діти почали краще вчитися, вивчали історію, можливо в параграфах тої самої історії книги не все так цікаво і чітко описано, як можна показати це на якомусь прикладі".

  Криївку планують добудувати вже за кілька днів, а згодом переобладнати та доповнити історичним матеріалом увесь клас. Тож учні школи з гордістю говоритимуть, що історію УПА вони вивчають у справжній криївці.

  Олександр Ваврищук, Олександр Ваврищук, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську знімають український "Єралаш" [відео]
  Наступний матеріал
  19.12 "5 канал" проведе великий марафон "Україна-ЄС"
  Теги: