У Луцьку відбувся конкурс медоварів [репортаж, відео]

  Конкурс медоварів уже традиційно відбувся у Луцьку. Бджолярі з усієї України приїхали на Волинь похвалитися своєю продукцією - і насамперед питними медами. Найкращу медовуху обирали серед продукції двох десятків майстрів цієї справи.

  Пийте медовуху і завжди будете здорові – у цьому переконують відвідувачів українські медовари. Саме біля цього напою найбільший ажіотаж. 

  Кожен медовар саме свою медовуху називає найліпшою. Валерій Дяченко питними медами займається не один рік. Знає кілька рецептів, проте найкращим вважає - той, за яким готували ченці.

  Валерій Дяченко: "Меди в монастирях вироблялися в напрямку, щоби оздоровлювали і мали терапевтичне спрямування. Ще є царські, посольські меди. Меди, які виробляли з часів Івана Грозного виключно для переговорів. Він "предрасполагал" для ділової обстановки: пили, говорили, підписували, ставили печаті, а розійтися не могли, бо ноги не несли. А голова працювала, отака дія цих медів". 

  Бджолярство справа безвідходна, кажуть фахівці. З воску виливають свічки у вигляді звірят або казкових героїв. Усі обовязково тематичні і неодмінно корисні – стверджує інший учасник конкурсу Віктор Буць. 

  Віктор Буць, бджоляр: "Свічечки запалюються ввечері після довгого важкого дня і вони покарщують загальне самопочуття, сон. Вона дезинфікує повітря, знищує мікроби". 

  Останнє слово за професійними  дегустаторами - вони оцінюють питні меди. Тут зразки варених і ставлених медів, у чистому вигляді, а також змішаних з травами чи ягідними соками. Члени журі роблять  висновки: потенціал в українських медоварів великий. Але розвиток медоваріння гальмують законодавчі неузгодженості.

  Василь Барабаш, голова громадської організації "Гільдія медоварів України": "Скрізь в Європі і в нас навіть продукти натурального збродження без додавання етилового спирту є продуктами непідакцизними. Але ж у нас одни закон інколи протиречить іншому". 

  Цього року дегустатори відзначили високими балами питні меди бджолярів із Волині, Чернігівщини та Харківщини. Тепер упорядники конкурсу шукають шляхів - як представити українські меди на міжнародному ринку.

  Леся Валерієва, Віталій Денисенко, Луцьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Півтора мільйона осіб беруть участь у ході до статуї Чорного Назаретянина
  Наступний матеріал
  Найбільший в Україні пиріжок виготовили на святі пампуха у Львові
  Теги: