У Луцьку безробітним знайшли роботу – прибирати місто (РЕПОРТАЖ)

  Тепер лучани, які стоять на біржі праці, можуть допомагати комунальникам у благоустрої міста, і отримуватимуть за це гроші.
  Ольга Вергун стоїть на біржі праці три місяці. Каже, коли запропонували долучитися до громадських робіт – погодилася. Каже, буде і зайва копійка у сім`ї і для міста користь.

  Ольга Вергун, безробітна: "Працювала на макаронці, стали мало платити, стала на біржу. А гроші треба, двоє дітей.  З настроєм працюють, це ж оплачувана робота. Це ж благоустрій міста".

  Це спільний проект мерії Луцька та центру зайнятості. Вони й уклали угоду із житлово-комунальними підприємствами. Для зручності і місце роботи людям підбиратимуть поближче до їхніх помешкань. Загалом, до громадських робіт планують залучити близько 200 людей. За один день роботи обіцяють платити кожному щонайменше 25 гривень.

  Борис Сорока, начальник відділу екології Луцької міської ради: "Прийняли розпорядження голови міської ради, визначили об`єм робіт, закріпили безробітних за ЖЕКами, вони спільно з ними наводять порядок – ліквідовують стихійні сміттєзвалища, ведуть роботи в річках, обкопують дерева, надають посильну допомогу в наведенні санітарно-екологічного стану".

  Разом із безробітними прибирає і директор міського центру зайнятості. Едуард Неймарк стверджує, громадські роботи – справа добровільна. І не всі безробітні, яким пропонують прибратися у місті, погоджуються на таку працю.

  Едуард Неймарк, директор Луцького міського центру зайнятості: "Буває відмовляються категорично. Кажуть – не хочу працювати, бо маю вищу освіту. Я теж маю дві вищі освіти, але тягаю колоди, і все інше".

  У міському центрі зайнятості зараз на обліку дві тисячі лучан, стільки ж вакансій. Але роботодавці не поспішають брати на роботу – їм потрібні високоваліфіковані працівники, часто саме для чоловічої роботи. А на біржі праці – більшість жінок. Міська влада закликає всіх, хто поки не знайшов роботу попрацювати на благо міста. 

  Олександра Фетисова, Віталій Гаврилець, Луцьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.52Мб)
  Попередній матеріал
  Україна переходить на зимовий час
  Наступний матеріал
  Вибори у США: кампанію Обами вела дружина, МакКейн обіцяє соціальні виплати
  Теги:
  Loading...