У Луганську третина пожежних гідрантів не працює

  Мешканцям Луганська варто бути пильними і остерігатися вогню. Третина пожежних гідрантів у місті - несправні. Через це рятувальники не завжди можуть вчасно погасити полум`я і вберегти будівлю від руйнації.

  Лілія Прокоренко, "5 канал": "Ось цей район Луганська рятувальники називають найнебезпечнішим у разі виникнення вогню. У районі  окрім житлових багатоповерхівок розташовані дві лікарні, шпиталь для ветеранів, гуртожитки медичного університету. А найближче пожежне ДЕПО за дванадцять кілометрів".

  Гідранти, якими для гасіння пожежі користуються рятувальники є, але третина з них - несправні. Тож  учасно врятувати будівлю від полум`я складно - кажуть вогнебрці. Ось тут два місяці тому - була типографія. Тепер це згарище. Адже найближчий пожежний кран розташований за вісімдесят метрів - тай той заледенів. Щоб уникнути подібних ситуацій - місто необхідно обладнати додатковими гідрантами.

  Ігор Гундар, начальник Головного Управління МНС України в Луганській області: "Отсутствие пожарных гидрантов в необходимых количествах, неисправность тех, которые установлены, но не обслуживались где-то, размерзлись, где-то еще по каким-то причинам пришли в негодность. Поднимать давление, постоянно держать это очень проблемно горводоканалу".

  Без пожежного водопостачання у місті цілі квартали. Автоцистерн вонеборців вистачає на декілька хвилин гасіння. Через несправність водяних помп часом годинами доводиться чекати тиску в системі. За цей час - полум`я встигає знищити все. Гідранти - на балансі товариства "Луганськвода" Там запевняють за останній час відремонтували півтисячі пожежних кранів. І усе власним коштом.

  Володимир Черниш, прес-секретар ТОВ "Луганськвода": "Намагаємося ремонтувати своїми силами. Це дешевше. Якісь деталі самі робимо. Частково, це доводиться робити через те, що економимо".

  Щоб усі гідранти у Луганську працювали і їх ремонтували вчасно - потрбні додаткові гроші від держави. Наразі ж - мешканці міста мусять  самотужки дбати про власну безпеку.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Від сильної посухи потерпає південний захід Китаю
  Наступний матеріал
  Аргентина у жалобі
  Теги: