У київському зоопарку звірів утримують у жахливих умовах,- зоозахисники

  Концтабором називають київський звіринець зоозахисники. Напередодні 100-річного ювілею установи вони зібралися, щоби привернути увагу до зловживань. Стверджують - звірів утримують у жахливих умовах, а деяких довели до межі виживання. Те, що не потрапляє на очі відвідувачам, бачила знімальна група "5 каналу".

  У цей закуток не потрапляють звичайні відвідувачі. Тут у крихітних клітках живуть троє рідкісних білогрудих ведмедів. 5 років тваринам будують новий вольєр. Тим часом умови, в яких перебувають клишоногі, фахівці називають карцером.

  Кирило Трантін, заступник директора київського зоопарку: "Вони себе погано почувають, їм сумно, їм нецікаво. Вони просто виживають. Як в тюрмі".

  Слон Бой - візитна картка столичного зоопарку. Нині життя велетня у небезпеці. За кілька місяців тварина схудла майже на тонну.

  Кирило Трантін, заступник директора київського зоопарку: "Провали на спині бачите? От у нього пішли провали. Бачите - стирчать, стирчать у нього такі в районі тазових. Той, хто любить нашого слона, хто його бачив - зразу визначить. Товстенький симпатичний слон, який у нас був у травні. І що ми маємо до зими..."

  Стурбовані ситуацією навіть міжнародні зоозахисники. Напередодні 100-річчя зоопарку зібрали прес-конференцію, щоби розповісти про зловживання. Найбільше іноземців обурює намагання керівництва установи довести власну участь у міжнародній організації зоопарків, з якої київський звіринець виключили за невідповідність стандартам.

  Джон Руєйн, президент оргнізації із захисту тварин Великої Британії: "Керівництво зоопарку перекручує факти, інформуючи на вебсайті, що  наближається до необхідних стандартів вступу до Міжнародної організації зоопарків. Насправді київський звіринець не має права ще три роки навіть претендувати на участь у цій асоціації".

  Керівники зоопарку коментувати ситуацію відмовилися. Та скерували журналістів до заступниці столичного мера Ірени Кільчицької. Та запевнила - будь-які звинувачення у бік зоопарку - провокація.

  Ірена Кільчицька, заступник міського голови Києва: "Це провокаційні дії, це порушення чиїхось інтересів, чи прибрала повністю всю торгівлю із зоопарку, шумні атракціони... Звісно, ми наступили на інтереси багатьох бізнес-структур".

  З`ясувати, що насправді відбувається у звіринці, зоозахисники просять Прокуратуру. І кажуть - якщо не втрутитися в ситуацію тепер, незабаром зоопарк залишиться не лише без звірів, а й без працівників. 

  Погані умови в зоопарку не лише для тварин, а й для людей. За останні роки звіринець покинула майже половина працівників. На відміни від них, звірі втекти із тісної домівки не можуть...

  Олена Угрин, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Врятувати репутацію "Артека" закликає його директор
  Наступний матеріал
  Безшумний трамвай презентували у Києві
  Теги: