У Києві встановили пам`ятник загиблим велосипедистам (РЕПОРТАЖ)

  Пам`ятник велосипедистам, що загинули на дорозі, встановили у столиці. Ним став білий велосипед, припаркований біля ліхтарного стовпа. За задумом організаторів, він має нагадувати водіям та перехожим, що на вулицях Києва і далі продовжують гинути люди на двоколісному транспорті. Місце встановлення - Лук`янівку - обрали невипадково. Саме тут півроку тому п`яний водій збив велосипедиста Олексія Башкірцева.
  Мати Олексія Ірина, розповідає, про те, що на місці загибелі сина встановлять пам`ятник, довідалась із газет. Каже - Олексій їздив на велосипеді ледь не щодня, адже вважав цей транспорт екологічним. У той вечір разом поверталися із концерту - Ірина з дочкою поїхала машиною, Олексій - на велосипеді.

  Ірина Башкірцева, мати загиблого Олексія: "Я знаю, як він їхав, я бачила. Ми розсталися з ним за 10 хвилин до того, як це трапилося. У його невинності я впевнена. мені розповідав хлопець, який з ним їхав, що вони проїжджали мимо монастиря, от треба би зайти, я тут не був. А дівчина, яка спостерігала, вона мені розповідала:  у нього було спокійне лице, вони їхали дуже повільно і спокійно".

  Водій, який збив хлопця, був нетверезеним. Нині він у в`язниці, вирок суду - 5 із половиною років. Проте і найсуворіше покарання, не поверне сина та друга. Ті, хто знали Олексія кажуть, - ідею із білим велосипедом підказав закордонний досвід. Такий пам`ятник стоїть на місці смерті велосипедиста у Нью-Йорку.

  Денис Шашков, велосипедист: "От ми бачили там схожий пам`ятник. І нам сподобалася ця ідея - велосипед-ангел, велосипед-привид. Нагадати водіям і всім, що у нас існує така ситуація на дорогах".

  Зберегти життя велосипедистів могло б влаштування велодоріжок, неодноразово обіцяне київськими чиновниками. У асоціації велосипедистів кажуть - проект відповідної програми вони розробили, але на сесії Київради його досі не затвердили. І коштів на облашутвання доріжок - а це кількадесят мільйонів гривень. - не виділили.

  Дмитро Олександров, голова асоціації велосипедистів Києва: "У мене виникли серйозні побоювання в зв`язку з економічною кризю, чи цей проект буде втілений в життя. Але на мою думку це якраз антикризовий проект. Такий, що дозволить киянам зберегти мобільність. Вже багато відомо ситуацій, коли велосипед виручав людей в умовах дуже важких криз".

  Цього року у Києві загинули шестеро велосипедистів. Окрім студента Башкірцева, це і видатний перекладач Анатоль Перепадя. Організатори акції сподіваються: пам`ятник загиблим простоїть довго. А мати Олексія додає - якби знала про акцію заздалегідь, запропонувала б поставити тут велосипед сина, на якому їхав того вечора. Каже, вигляд велосипеда промовистіший за будь-які написи.

  Олена Угрин, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.47Мб)
  Попередній матеріал
  Битва за посаду голови Центру Держкомзему
  Наступний матеріал
  Померла Бетті Пейдж
  Теги:
  Loading...