У Києві вшанували воїнів-афганців

  Пам`ять учасників бойових дій на територіях інших держав вшановують сьогодні на всьому пострадянськму просторі. Саме цього дня рівно 20 років тому останні радянські військові вийшли з Афганістану. У Києві воїнів афганців вшанували покладанням квітів до меморіалу памяті загиблих. А у церкві Воскресіння Христового, яку ще називають афганською, відправили панахиду за загиблими.

  Про страхіття афганської війни він дізнався ще до служби в армії. У 80-ті Вячеслав Глєбов розвантажував вагони на залізничному вокзалі. Час від часу окрім товару привозили - цинкові домовини. Саме у таких поверталися з Афганістану загиблі. Пізніше на ту війну потрапив і сам. Із 12 юнаків які пішли разом із В ячеславом додому повернулися лише троє.

  В`ячеслав Глєбов, учасник військових дій в Афганістані: "Один раз колону обстреляли. и я в госпитале был - контузия была. А в основном уже после армии. Кто наркотики употреблял, кто так по пьянке упал, немножко война нервы растрощила".

  Ольга Синкевич приносить сюди квіти чи не щотижня. На плиті викарбуване імя її сина. Тридцятиоднорічний радянський офіцер, загинув на війні в Афганістані.

  Синкевич Ольга, мати учасника військових дій в Афганістані: "Как в советское время было, он был офицер, был предан своей родине, и послали в Афганистан, там и погиб".

  За весь час Афганської війни через неї пройшло більш як півмільйона радянських солдатів. 14 тисяч молодих хлопців не повернулися додому. Учетверо більше - отримали поранення та контузії. Кожен 5-й з них - українець.

  Сергій Червонописький, голова української спілків ветеранів Афганістану: "В 3 рази більше вже померло після війни, хоча середній возвраст афганця десь приблизно 40-45 років. Коли дитина в 19 років попадає на війну де його вбивають. де він вбиває, то уявіть собі які це наслідки для нервової системи".

  Війна в Афганістані для радянських солдатів тривала майже 10 років. Деякі історики називають її найбільшою геополітичною авантюрою СРСР. За соцопитуваннями, навіть  більшість росіян нині вважає афганську кампанію безглуздою.

  Анатолій Паламарчук, учасник війни в Афганістані: "Агресії від Афганістану не могло бути ніякої на території Радянського Союзу, це однозначно. У них була такі невеличкі групи, яких можна було затримати на границі або щось інше. Я вважаю, що та війна була непотрібна".

  Колишні вояки сьогодні не шкодують, що брали участь у військових діях. Кажуть - захищали Батьківщину. От тільки вона сьогодні про них забуває. Передбачені законом путівки та ліки уже давно не надають, а пенсій та компенсацій навіть на прожиття не вистачає.

  Роман Сухан, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  Попередній матеріал
  З "Фаїни" вивантажили зброю
  Наступний матеріал
  Звільнених мігрантів Чехія безкоштовно відправлятиме додому
  Теги:
  Loading...