У Києві вшанували пам`ять Ярослави Стецько [відео]

  Поминальною молитвою і вигуками "Слава Славі!" вшанували пам`ять засновниці Конгресу українських націоналістів Слави Стецько.

  Сьогодні - 10-ї роковини її смерті. Кілька десятків людей зі свічками і квітами пройшлися скорботною ходою до могили Ярослави Стецько на Байковому кладовищі. Там панахиду відслужили настоятелі Володимирського собору та церкви на Аскольдовій могилі, парафіянкою яких була покійна. За часів Другої світової війни Стецько була активним членом ОУН, після війни жила в Мюнхені, а на початку дев`яностих повернулась в Україну, де заснувала і очолила Конгрес українських націоналістів. Тричі обиралась депутатом Верховної Ради і, як найстарший парламентарій, зачитувала з трибуни депутатську присягу.

  Леся Брацюнь, премінниця Ярослави Стецько: "Ми ж не знали, що вона існує взагалі. Час був такий, що навіть діти у моїй сім`ї не знали, що в нас є така тітка. Зараз я стою і думаю, наскільки потрібно прикласти  ще багато нам усім зусиль для того, щоб молоді українці також знали, що така людина все своє життя віддала за те, щоби Україна була". 

  Отець Ігор Онишкевич, настоятель церкви на Аскольдовій могилі, УГКЦ: "А я її знаю, як свою добру парафіянку, що вона любила сидіти на тій лавці, з лівої сторони в церкві".

  Попередній матеріал
  Українська жіноча збірна виборола золото на чемпіонаті світу з шахів
  Наступний матеріал
  У Єгипті протестує поліція - погрожує загальним страйком
  Теги:
  Loading...