У Києві відкрився великий антикварний салон

  Великий антикварний салон - утретє відкрився у Києві. Цього разу - його прихистком став Мистецький Арсенал. Там, під одним дахом - умістились золотаві ікони і дерев`яні розп`яття кінця 17-ого століття, живописні полотна і раритетні експонати з-понад двох десятків приватних антикварних галерей.

  Три з половиною тисячі квадратних метрів суцільного раритету. Тут і стародавні меблі, і полотна, і різдвяні листівки 19-го століття. Та найбільше на цьогорічному антикварному салоні предметів сакрального мистецтва. Його перлина - оздоблена сріблом шафа для Чудотворної ікони Іллінської Богоматері. Її 350 років тому написали для Троїцького собору Чернігова на кошти самого Івана Мазепи.

  Зберігачка Чернігівського історичного музею каже: до них стародавній кіот потрапив ще за радянських часів. Та відреставрували його лише цьогоріч - для виставки в Українському музеї у Нью- Йорку. Засмучена лише тим, що сама ікона не зберіглася.  

  Та чудотворних ікон на виставці не бракує. Ось цю приміром привезли з Дніпропетровщини. На неї молилися самі козаки. Ікона ставротека Війська Запорізького, датована 18-им століттям, ось вже 85 років зцілює нікопольців від усілякого лиха.

  Окрім сакрального мистецтва, естетам на втіху пейзажний живопис - понад сорок картин Шишка та Хвостенка-Хвостова. Всі вони - із колекції Музею історії Києва. На полотнах - Київ. Середини минулого століття. Молодь не впізнає. Старше покоління - ностальгує.

  А ось цей теракотовий кінь - найповажніший експонат виставки. Вартує сто тисяч доларів, бо був створений ще за часів правління китайської династії Тан. Тисячу двісті років тому. Він, як і це традиційне китайське весільне ліжко у стіни Мистецького арсеналу тимчасово переїхав з квартир приватних колекціонерів.     

  Загалом на Великому антикварному салоні преставлені експонати з п`яти українських музеїв та ще з двадцяти провідних галерей. Насолодитися мистецтвом минулого усі охочі зможуть до 26 грудня.

  Марія Коренюк, Олександр Зименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Негода перетворила маяк в Огайо на крижану скульптуру [відео]
  Наступний матеріал
  Мінюст США подало цивільний позов проти "Бритіш Петроліум"
  Теги: