У Києві відкрились незвичайні курси для людей похилого віку

  У столиці відкрились незвичайні курси для людей похилого віку. Пенсіонерам безкоштовно пропонують прослухати лекції з теорії мистецтва 20 сторіччя. Охочих потрапити на захід більш ніж багато, переканалася Дар`я Безродна.

  Пенсійне посвідчення як квиток до світу прекрасного.Попри поважний вік, ці кияни покинули хатні справи, щоби дізнатися нового про художників, їхню техніку малювання та напрямки, що панують у сучасному мистецтві.

  Валентина Лойтарь, пенсіонерка: "Домашняя работа она беспредельна. Что-то надо бросать и выделять время для себя, для души".

  Альфред Комарницький, пенсіонер: "Для мене це важливо. Я трошки сам малюю і воно мені близько. Знання ніколи не заважають. Кругозір збільшується".

  Задля лекції з історії мистецтва подружки Елла та Галина навіть щотижневі заняття фізкультурою прогуляли.

  Елла Степаненко, пенсіонерка: "На перше заняття не змогла попасти. Сказали все - список закінченно. Записали мене на це заняття. От я і прийшла раненько, щоб впустили".

  Лектор від таких студентів узахваті. Каже, вони уважні, чемні і завжди ставлять багато цікавих запитань.

  Галина Мєднікова, мистецтвознавець: "Пенсионеры бывают разные. Бывают пенсионеры индиго, очень активные, креативные. они много читают и выйдя на пенсию они занимаються тем, что хотели всю жизнь. своей душой, своим просвещением".  

  Лекції проекту Мистецтво для пенсіонерів уже прослухали близько 200 людей. Організаторам навіть довелося відмовляти частині охочих через брак вільних місць у залі. Вони кажуть, задумуючи цей соціальний проект,  навіть не сподівалися на такий успіх.

  Наталя Жеваго, засновниця ГО "Культурний проект": "Над ідея - це змінти тло діалогу просто сучасного щоденного діалогу людей. Щоб люди розмовляли не тільки про проблеми, про турботи, а щоб вони дійсно про прекрасне говорили".

  На столичних пенсіонерів очікує ще 6 безкоштовних лекції з історії мистецтва. Але вже зараз засновники проекту розмірковують, чи не зробити його постійним.

  Дар`я Безродна, Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кібер-понеділок завершується у США
  Наступний матеріал
  Японські ресторани найкращі в світі
  Теги: