Пам'ятник О.Гуменюку
Пам'ятник О.Гуменюку 5 канал

У Києві відкрили пам'ятник легендарному командиру батальйону тероборони "Київська Русь"

Батальйон "Київська Русь" – це "дітище" Олександра Гуменюка

На Лук'янівському військовому цвинтарі столиці відкрили пам'ятник засновнику та командиру 11-го батальйону тероборони "Київська Русь" Олександру Гуменюку, відомому на позивний "Батя". Загинув кадровий офіцер у зоні АТО неподалік Дебальцевого у серпні 2014 року від кулі ворожого снайпера, передає "5 канал".

Над гранітним монументом Олександру Гуменюку автор Анатолій Гайдамака працював близько року. Створили його на гроші меценатів та побратимів загиблого комбата. Відкриття приурочили до третьої річниці створення 11-го батальйону тероборони "Київська Русь".

"Це визначний день, це допомагає згуртувати людей, щоб вони далі йшли вперед", - каже син Олександра Гуменюка Олег.

Зазначимо, що на відкриття прийшло чимало військових та ветеранів АТО, вони згадали полковника хвилиною мовчання, потому пам'ятник освятили.

"У цьому пам'ятнику хотілося підкреслити усе: що він був десантник, військовий, а також те, що він заснував батальйон "Київська Русь" – це його дітище. Він передав його міць і дійсно був сильний енергетично, фізично", - згадує загиблого вдова Олена Гуменюк.

А боєць батальйону Едуард Мальований додає: "Пам'ятаю його з формування батальйону. Дуже вольовий, прямолінійний, за правду. Завжди поважав наших побратимів, наших хлопців".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Гордість України: відкриття меморіальної дошки майору Андрію Кизилу

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Раз навчишся – ніколи не забудеш": як "бувалі" воїни АТО за зброю на полігоні взялися
Наступний матеріал
Автентичний показ у центрі Києва: дівчат вбрали у "нові інтерпретації українських строїв"
Loading...