У Києві відбувається акція пам`яті Георгія Гонгадзе

  За півгодини на Майдані незалежності у Києві розпочнеться акція пам`яті Георгія Гонгадзе. Журналісти запалять свічки та хвилиною мовчання згадають загиблих колег. Такі ж акції відбудуться у Харкові, Львові, Дніпропетровську, Рівному, Тернополі та інших містах України.
  Вдень панахиду у пам`ять про журналістів, які загинули через професійну діяльність провели у Володимирському соборі Києва. Службу правлять четвертий рік поспіль у день зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе. За роки незалежності в Україні загинули більше 60 журналістів. Медійники кажуть - з кожним роком кількість людей, які постраждали під час виконання службових обов`язків, збільшується. А правоохоронці розслідують ці справи повільно. Найчастіше ані вбивць, ані замовників не знаходять. Працівники ЗМІ наголошують -  досі невідоме місце перебування харківського журналіста Василя Клементьєва, що зник у 2010-ому. А цьогоріч у січні загинув ще один. Євгена Дикого - працівника інформаційного агентства - знайшли мертвим в Одесі на березі моря.  

  Тетяна Якубович, журналіст: "Є така велика кількість журналістів, які загинули. Хтось при виконанні своїх службових обов`язків, а хтось постраждав саме за свою професію. Не всі вони загинули через свою професію, можливо там є нещасні випадки, ви ж не знаєте. Але саме у цьому є біда, що наша правоохоронна система за всі ці роки розслідувань, де-яким справам дуже багато років. Вона не спромоглася дати відповідь, а що ж це було". 

  Юрій Луканов, Голова незалежної медіа-профспілки: "Георгій Гонгадзе, який був яскравою постаттю, який дратував можновладців про що свідчать де-які факти. І власне кажучи, з ним розправилися. Це була найбільш трагічна така історія з усіх цих смертей. Ми вшановуємо пам`ять. Нажаль після нього це не зупинилося".   

  Минає 12 років з дня зникнення засновника Української правди Георгія Гонгадзе. 2000-го року - за цим фактом порушили кримінальну справу. Згодом в  парламенті оприлюднили записи розмов у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми, начебто зроблені майором держохорони Миколою Мельниченком. На деякіх плівках йшлося і про вбивство Гонгадзе. Однак записи Мельниченка так і не визнали доказом для слідства. Зараз триває суд над головним обвинуваченим у цій справі - генералом Олексієм Пукачем.


  Попередній матеріал
  Футбол на "Запорожцях" [відео]
  Наступний матеріал
  "Хезболла" закликає до нових протестів проти анти-ісламського фільму
  Теги: