У Києві провели масштабний велодень [відео]

  П`ять тисяч велосипедистів зібралися на велодень у Києві. Вони влаштували марафон середмістям. Очолювала велопробіг колона у вишиванках, а супроводжували її музИки - вони на ходу грали українських пісень і танцювали.

  Це так любителі двоколісного називають свої велосипеди. Щоб і самому похизуватися, і на інших надивитися, з`їжджаються з усіх боків столиці. Дехто стартував іще в Німеччині.

  А це педалі крутить австрійський посол.

  Вольф Дітріх Гайм, посол Австрії в Україні: "У Відні я щодня їздив на роботу по чотири кілометри в один бік, там у нас є спеціальні доріжки. Але в Києві не їжджу, на ваших дорогах небезпечно. Щоб ваші політики їздили на велосипедах? Ні, за півтора року не бачив такого".

  Хоч українських політиків тут не знайти, зате творчі велобайкери - на кожному кроці.

  Одні з клаксонами і з плюшевими ведмедями, інші - із шипами і черепами. Тюнинг своїх залізних коней власники роблять самі.

  А у власника синьо-жовтої велобрички мета набагато серйозніша. Своїм творінням зібрався зробити модним бренд "Україна".

  Розкручує українські мотиви Юрій не сам. На чолі всіх велобайкерів - колона у вишиванках і музики на колесах з народними піснями.

  Інна Неродик, 5 канал: "Одразу за музиками і колоною у вишиванках рушили всі решта. Велосипедтстів назбиралося стільки, що їхній кортеж розтягнувся на цілі кілометри".

  Хрещатиком до площі Льва Толстого, і назад. Головну вулицю країни заполонили не лише, щоб педалі покрутити.

  Ірина Бондаренко, співорганізатор велодня: "Метою є показати, що велдосипед також є видом транспорту, який треба поважати на дорогах, дивитися, щзо велосипедисти на дорогах - вони існують".

  Заявити про себе захотіли не лише у столиці. Вихідними  планують провести веломарафони у понад півсотні міст України.

  Інна Неродик, Валерій Савицький, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масовий вальс станцювали у Чернігові [відео]
  Наступний матеріал
  День героїв святкують у Львові [відео]
  Теги: