У Києві на один день відкрили живу бібліотеку (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Жива бібліотека відкрилася в столиці. У ролі книжок - звичайні люди з різних соціальних груп. Поспілкуватися можна про національні та сексуальні меншини, ВІЛ-носіїв, і тих, кому вдалося позбутися алкогольної чи наркотичної залежності. Усі історії - справжні, це реальне життя кожної з живих "книжок".
  Ольга Бондаренко, 5 канал: "Жива бібліотека працює так само, як і звичайна: ви підходите до бібліотекаря, заповнюєте читацький квиток, і берете книгу, яку читатимете. Відмінність у тому, що полиць із фоліантами ви тут не побачите. Адже всі тутешні книжки - живі люди".

  Цей темношкірий хлопець - книжка під назвою "один світ - одна раса". Його історія - про дискримінацію на расовому ґрунті. Джордж навчається в Україні. За 2 з половиною роки некоректне ставлення відчув на собі сповна. Каже, траплялося, навіть били серед вулиці. Але переважна більшість людей в Києві - люб`язні. Задля них хлопець і взяв участь у акції.

  Джордж, жива книга: "Будь ти чорний, білий чи зелений, китаєць ти, чи українець, чи американець - усі ми люди. І хай там що, немає бути жодної дискримінації".

  А от Вікторія завітала до живої бібліотеки як читачка. Вона обрала книгу з історією колишньої повії. Каже, найбільше дівчину цікавило, чи справді такі люди здатні виправитися. Сама ж "книжка" розповіла, Як їй вдалося змінитися, і пояснила, що до такого виду заробітку вдаються не від доброго життя.

  Вікторія Андрієвська, читачка: "Есть такой стереотип, - знаете, что не бывает бывших наркоманов, бывших проституток, и т.д. и т.п. Мне вот интересно, насколько человек может жить после этого нормальной жизнью и иметь семью, детей, быть счастливым и гармонично чуствоваит себя в нормальной жизни".

  Ірина, книга: "Я очень часто сталкиваюсь с стериотипами о секс-работниках. Люди приходят не просто так. У кого-то семья далеко, у кого-то - дети, которых надо кормить, у кого-то - нет достаточного образования, чтобы работать где-то ещё".

  Жива бібліотека відкрилася лише на один день. Але організатори сподіваються - вона стане доброю традицією - як у багатьох країнах Європи. Адже лише в такий спосіб, на їхню думку, можна розвіяти суспільні стереотипи у суспільстві.

  Ольга Бондаренко, Дмитро Большаков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.07Мб)

  Попередній матеріал
  У Рівному влаштували "Музейні гостини" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Зростання ВВП в Україні уповільнеться,- ЄБРР
  Теги:
  Loading...