У Рівному влаштували "Музейні гостини" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Народні умільці з кількох областей України з`їхалися на "Музейні гостини" до Рівного. Фольклорно-етнографічне свято до Міжнародного Дня музеїв проводять у місті вже вшістнадцяте.
  "Музейні гостини" - одне з найулюленіших свят рівнян. Адже цього дня можна не лише придбати гарний витвір мистецтва, а й навчитися виготовляти його власноруч. На подвір’ї краєзнавчого музею збираються найкращі народні майстри, які залюбки діляться досвідом з охочими. 

  Вікторія Степанюк, майстриня: "В музейних гостинах я участвую років 10, були у мене спочатку печвоком одіяла. А цей рік я вперше вийшла з писанками. Писанки – це найближче людям мистецтво, яке може сісти кожна жінка і зробити".

  Традиційний для свята майстер-клас з гончарства цьогоріч представив народний умілець з міста Березне. Віктор Андрощук єдиний у регіоні виготовляє чорну димлену кераміку. Цього й навчає юних гончарів.

  Віктор Андрощук, гончар (м. Березне): "Людям дуже подобається, вони кажуть без цього ми це свято не уявляєм. Щоб могли ліпить глину, бо це всьо таки що не кажи, а це минувшина, то що наближає нас до історії".

  Катя, відвідувачка свята: "Я зліпила тарілочку. Багато вражень, і дуже приємно приєднатись до того як колись ліпили".

  Поліська вишивка на рушниках та сорочках, вироби з соломки та лози, писанки, різьба та розпис по дереву. Втім, окрім старовинної народної творчості, учасники "Музейних гостин" навчали відвідувачів розпису по склу, макраме та плетення з бісеру. Загалом на свято з`їхалися понад сотня майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

  Олена Семенович, Олександр Ковтунець, Рівне, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.77Мб)
  Попередній матеріал
  У Севастополі відкрили пам`ятник жертвам депортації
  Наступний матеріал
  У Києві на один день відкрили живу бібліотеку (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...