У Криму знайшли рештки носорога, що старший за мамонтів [відео]

  Рештки викопного носорога, що старший за мамонтів, знайшли у Криму. Палеонтологи запевняють, кісткам майже 400 тисяч років. А це означає, що прадавні носороги, яких досі вважали мешканцями лише Європи та Азії, жили й на території України.

  Це зуб з верхньої щелепи доісторичного носорога. Палеонтологи вважають, він належав стефаноріносу чи Кирхенбергському носорогу, що зник як вид 40 тисяч років тому.

  Кшиштоф Стефаняк, доктор кафедри палеозоології зоологічного інституту Вроцлавського університету: "
  Это другая линия еволюции носорогов. Все знают шерстистого – это крупний зверь, кот.жил в холодных степях во время ледников, но была друга линия кот. Жила в Європе и Азии, очень старая".

  Зуб доісторичного носорога - поки що єдина кістка прадавньої тварини такого віку у кримській печері Еміне-Баір-Хосар. Основними знахідками упродовж 10 років розкопок були скелети мамонтів, бізонів та Оленів, яким не більше п`ятдесяти тисяч років. Палеонтологи сподіваються отримати максимальну інформацію про власника доісторичного зуба.

  Богдан Рідуш, керівник палеонтологічної експедиції: "
  Стефанорінус кірхинбергус який жив в так зване Ліхвінське межльодовиківє. Приблизно 300-400 тис.років тому. На відміну від шерстистого носорога, він був не таким холодовитривалим , жив у досить теплий час".

  Фахівці кажуть, печера Еміне-Баір-Хосар сотні тисяч років тому виглядала так само як і нині, і була своєрідною пасткою для тварин. У її надрах, немов законсервовані глиною, збереглися рештки багатьох прадавніх істот.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, 5 канал

  Попередній матеріал
  СБУ знищила майже 300 кг наркотиків [відео]
  Наступний матеріал
  На Андріївському узвозі стартує українсько-німецький фестиваль
  Теги: