У Криму відкрили пам’ятник тролейбусу [відео]

  Пам’ятник тролейбусу відкрили у Криму. Машину 1972 року випуску встановили на Ангарському перевалі. Це один з перших тролебусів чехословацького виробництва, який курсував від Сімферополя до Ялти.

  Ветерани тролейбусного парку згадують, якою дивиною здавалася першим пасажирам така довга поїздка тролейбусом. Тоді це був основний вид транспорту, який курсував від залізничного вокзалу Сімферополя до Ялти. 

  Валентина Любушкіна, ветеран "Кримтролейбусу": "Ездили люди, просто любовались природой, в основном. Это было прекрасно. Вместимость троллейбуса - 42 человека, не было давок таких. Все было нормально, красиво".

  Перший тролейбусний маршрут проклали від Сімферополя до Алушти, а за два десятки років подовжили - до Ялти. Тролейбуси працювали в три зміни, в розпал курортного сезону інтервал руху становив 2 хвилини. Хоча цей електротранспорт нині і не такий популярний, утім може похизуватися постійними прихильниками.

  Місцеві мешканці: "Постоянно пользуюсь траллейбусом, т.к. самый дешевый транспорт перевозки".

  Місцеві мешканці: "Выгодно и спокойно ехать не боясь, бывает на маршрутке боязно, а тут 1,5 часа проехал спокойно".

  Пам`ятник тролейбусу відкрили з нагоди перевезення двохсот п`ятдесятимільйонного пасажира у Криму. На п`єдесталі - 40-річна машина, виробництва Чехословаччини. Саме ця "чешка" встановила своєрідний рекорд - проїхала 2 мільйони кілометрів та перевезла понад 20 мільйонів людей.  

  Валерій Заікин, гендиректора КРВП "Кримтролейбус": "Таких осталось немного машин, т.к. срок службы - 10 лет. Вы понимаете, 4 срока, поэтому большие ремонты, реставрации отдельных узлов позволили ей выдержать этот срок. Эта машина на своем веку повидала много, много вех прошла и много событий".

  Крим досі утримує ще один неперевершений рекорд. Міжміська тролейбусна траса Сімферополь-Ялта залишається найвдовшою у Європі.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Луческу: "Шахтар" може перемагати суперників топ-рівня
  Наступний матеріал
  Верховний комісар ООН: Развожаєв звертався до України по притулок
  Теги: