У Харкові вкрали пам`ятний знак загиблим героям УПА [відео]

  Пам`ятний знак загиблим героям Української повстанської армії викрали у Харкові минулої ночі. У Молодіжному парку, де стояв півтонний монумент, залишилися тільки шматки постаменту. Злочин стався майже під вікнами райвідділу міліції. Націоналістичні сили звинувачують українофобів і міську владу.

  Сліди протекторів довкола місця злочину, та яма, де ще вчора стояв пам`ятний знак воякам УПА. Перехожі кажуть, він зник уночі.

  Олександр, студент: "Я не обратил внимания сразу, думал - на реконстуркцию, а оно видите как, вандализм. Какая разница, у каждого свои убеждения в жизни. Кто-то за, кто-то против, но зачем таким страдать - я не знаю. То же самое, что на кладбище снять памятник".

  Ольга Різниченко: "Це було єдине святе місце, де ми з рештою збиралися восьмого травня вшанувати героїв України".

  5 років тому пам`ятник закопали в землю, пізніше - облили фарбою та відкололи шматки. У "Спілці української молоді" кажуть - щовесни виставляли тут охорону, а от цьогоріч - не встигли.

  Роман Черемський, "Спілка української молоді": "Це так – раз і трапилося, нажаль. Хто це міг зробити - чітко відомо, хто це міг зробити. Це українофобські організації, які постійно на своїх сайтах постять про те, що вони так чи інакше зруйнують цей пам’ятник".

  Пам`ятний знак свого часу не брало на баланс жодне з комунальних підприємств міста, тож зареєстрований він на фізичну особу.

  Володимир Пасічник, власник пам`ятника: "Я зараз буду писати, як власник цього пам’ятника, в управління культури поїду, напишу заяву ще в міліцію".

  Яким чином у центрі міста, майже під віканами райвідділку, хтось міг непомітно вкрасти півтонний камінь - націоналістичні організації не розуміють, і звинувачують міську владу у потуранні українофобам.

  Ігор Швайка, народний депутат, "Свобода": "Я можу сказати одним словом, що це може бути якийсь новонароджений «Гепа-югенд» , який намагається знищити все українське, але це, по суті, вже перейшло межу і це вже жарти в вогнем. Коли з національною пам’яттю так грубо починають гратися".

  У міліції запевняють - про зникнення пам`ятника дізналися тільки зранку.

  Ігор Макаренко, в.о. нач. Київського РВ МВС: "На месте работает следственно-оперативная группа, данный факт зарегистрирован в Киевском райотеде милиции города Харькова".

  Тим часом, громадські та політичні організації міста в повернення знаку не вірять, тож розмірковують, як відновити пам`ятник. Кажуть, він мав неабияку художню цінність - гроші на його повторне встановлення збиратимуть усією громадою.

  Світлана Сірик, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українця у США звинуватили у виготовленні не вибухівки, а петард
  Наступний матеріал
  США та Японія знову використовуватимуть "Дрімлайнер"
  Теги:
  Loading...