5 канал

У Харкові в родині дельфінів-переселенців із Донецька народилося дитинча

За мысяць планують оголосити загальноміський конкурс, аби обрати малюкові оригінальне ім'я

Поповнення у родині дельфінів-переселенців із Донецька. У харківському дельфінарії показали маленького ссавця. Його маму перевезли сюди з окупованої території ще на початку бойових дій на Сході України. Дельфіниха стала зіркою театралізованих вистав і створила нову родину. Матеріал Світлани Дашкевич.

20-кілограмовому дельфінчику всього тиждень. Він вже третій ссавець, який народився у цьому басейні.

Владислав Літневський, тренер харківського дельфінарію, каже: "Він здоровенький, дуже активний, бадьорий і часом неслухняний, видно, що вона виховує його. В основному, вона його привчає, щоб він поряд був з нею, далеко не відпливав, наздоганяє його і притискає до себе".

Для мами, дельфініхи Б'юті, це вже друге дитинча. Разом зі старшим дельфінятком на ім'я Мир її евакуювали з Донецька ще у 2014 році. Батько ж новонародженого – відомий харківський артист – дельфін Гєша.

Нині маленьке дельфінятко освоюється у великому басейні разом із дорослими дельфінами. Плавати і правильно дихати малюка вчить його мама і нікого поки що до нього не підпускає. 

У виставах і сеансах дельфінотерапії мама і малюк поки що участі не беруть. У них особливий режим і окреме харчування. Навчати дельфінятко трюків для виступів, тренери почнуть згодом.

Сергій Лоза, ветеринар харківського дельфінарію, розповідає: "Десь з півроку почнемо його потихеньку підгодовувати, до рибку привчати, а потім вже почне якісь елементи прості робити. Поки його мама чисто молоком годує, у мами особливий раціон, риба. Ще, звичайно, чекаємо, сподіваємося, створюємо всі умови для того, щоб народжувалися".

Визначити стать ветеринарам поки не вдалося, кажуть, на це може піти близько місяця. По тому в дельфінарії планують оголосити загальноміський конкурс. Оригінальне ім'я дельфіняткові зможуть запропонувати всі охочі.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Негода у Європі: У Франції ураган знеструмив 75 тисяч будівель, у Великій Британії буревій спричинив кораблетрощу
Наступний матеріал
Залізнична катастрофа в Індії: кількість загиблих досягла 120 осіб

В Одеському дельфінарії у морських артистів Пеппі та Умки народився морський котик

У Мексиці 27 дельфінів викинулись на мілководдя – врятували лише трьох

Держекоінспекція вимагає конфіскувати дельфінів трускавецького дельфінарію, яких утримують з порушенням норм

Відео дельфінів-серфінгістів зібрало майже 5 млн переглядів

Поповнення у Харківському дельфінарії

У Британії пес врятував маленького дельфіна, якого викинуло на берег (відео)