У Кам`янці-Подільському пройшов військово-історичний фестиваль "Остання столиця" [відео]

  У Кам`янці-Подільському розгорнулися справжні баталії. Понад 80 реконструкторів з України, Росії та Чехії відтворили історичний бій 1919 року. Усі вони - учасники фестивалю "Остання столиця".

  У таборі вояків - останні приготування. Щоби зброя у бою не підвела, її треба пристріляти. Луганець Михайло Іванов у цій реконструкції - рядовий ударного полку. Але він - не звичайний вояк, а сурмач. Своєю роллю чоловік пишається.

  Михайло Іванов, реконструктор: "На одну роту полагался один горнист, и вся рота должна была построиться с оружием на плацу в полном обмундировании".

  На фестиваль "Остання столиця" з`їхалися 80 учасників історичних клубів з України, Росії та Чехії. У Старій фортеці вони відтворили історичний бій армії Української народної республіки з червоноармійцями за Кам`янець-Подільський у 1919-му році. Саме тоді місто було тимчасовою столицею УНР. 

  Олександ Заремба, організатор фестивалю: "Фестиваль, захід взагалі, присвячений подіям 19-го року, а саме - одному з визначних періодів нашого міста Кам`янця. Це так звана Кам`янецька пора УНР. В серпні місяці спільно армія УНР і армія ЗУНР добилася найбільших успіхів на фронті протибільшовицькому".

  Бойові дії реконструкторів поблизу Старої фортеці зібрали чимало глядачів. Вони зізнаються: деякі відтворені сцени - були не для слабкодухих.

  Галина Нездолій, мешканка Кам`янця-Подільського: "Події дуже страшні тоді були. Зараз дивитися на це все – в мене сльози виходили. Молодь. Я ще сказала своїй дочці: ми сміємося, зараз це смішно, а колись це було дуже страшно".

  Протягом трьох днів реконструктори відтворювали бої за Кам`янець-Подільський. Результатами - задоволені. Цьогоріч фестиваль став міжнародним через візит російських та чеських реконструкторів. Організатори обіцяють, наступного року іноземних учасників буде більше.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вночі у Берліні спалили 6 автівок
  Наступний матеріал
  Соціологи: рейтинги партій за останні 2 місяці майже не змінились
  Теги: