5.ua

У Кам’янці-Подільському готують саперів для зони АТО

  Прискорені курси для саперів, які мають розміновувати звільнені від терористів міста на Сході, проводять на полігоні у Кам'янці-Подільському. Бійці тренуються, як знешкоджувати вибухові пристрої, які терористи встановлюють у приміщеннях, на залізницях, мостах та дорогах. Разом із людьми тренуються і службові собаки. Мають сапери для своєї роботи і роботів.


  На умовному полі бою - міни, снаряди та інші боєприпаси. Сапери, які побували у зоні АТО, розповідають: саме таке смертоносне начиння терористи залишають після себе на звільнених територіях.

  Найскладніше – каже інструктор Олексій Шикальський – це саморобні вибухові пристрої, тобто встановлені нештатно, тобто встановлені на спрацьовування по сигналу мобільного телефону, радіокеровані, на різноманітні розтяжки, які не можна розрізати, бо вони можуть спрацювати на розрізання.

  Розпізнавати вибухівку навчають службових вівчарок. Вони виявляють смертоносні пристрої у транспорті та у важкодоступних місцях. Шість місяців триває стандартний курс підготовки собаки, стільки ж – інструктора-сапера. Ефективність в поєднанні з технічними засобами дає 100 відсотковий результат – каже кінолог Валентин Чорний.

  А роботи допомагають саперам знешкоджувати вибухівку на мостах, залізницях та автошляхах. Електронне ноу-хау дісталося українським саперам від американських колег.

  Представник Центру розмінування Валентин Мельничук каже: "В нас в зоні АТО знаходиться декілька видів таких роботів, які помагають саперам здійснювати такі задачі, тому що територія дуже насичена різними вибуховими предметами: і стандартними мінами – протитанковими, протипіхотними, і саморобними вибуховими пристроями".

  Зараз на сході країни потрібно чимало саперів – кажуть військові, тож у Кам'янець-Подільському центрі розмінування за прискореною програмою підвищують кваліфікацію досвідчених саперів. Усі вони готові працювати на звільнених територіях.

  Заступник командира Центру розмінування Микола П'янковський повідомив: "В першу чергу в зону антитерористичної операції відправляються ті фахівці, які мають за плечима бойовий досвід – Ірак, Афганістан, Югославія, Ліван. Разом з тим, і молоді, які проходять підготовку, виїжджають туди, набираються досвіду і працюють разом з цими фахівцями".

  Зараз на Сході працюють десять груп саперів, а вже за два тижні декого з них замінять колеги, які пройшли навчання у центрі розмінування.

  Ольга Романова, Богдан Зеленюк, Хмельниччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Полтавщині планують виробляти бронежилети
  Наступний матеріал
  Синові Гелетея прийшла повістка у військо
  Теги: