5 канал

У ГПУ пояснили, навіщо вимагають доступ до внутрішніх документів "Нового времени"

  Головне слідче управління ГПУ порушило кримінальну справу за фактом розголошення виданням невстановленими особами відомостей досудового розслідування

  ГПУ отримала дозвіл суду на доступ до внутрішніх документів журналу "Новое время" в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розголошення матеріалів слідства у справі "діамантових прокурорів". Про це заявив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

  Речник розповів, що Головне слідче управління Генпрокуратури 23 березня 2017 року порушило кримінальну справу за фактом розголошення невстановленими особами відомостей досудового розслідування, зокрема матеріалів Міністерства внутрішніх справ Великої Британії від 29 січня 2015 року, отриманих на виконання запиту Генпрокуратури про міжнародну правову допомогу під час розслідування так званої справи "діамантових прокурорів".

  Лисенко сказав, в ході слідства відносно "діамантових прокурорів" слідчий у вересні 2016 року направив до МВС Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії запит про міжнародну правову допомогу у вказаному кримінальному провадженні. У відповідь від компетентних органів Великої Британії надійшли матеріали, що стосуються розслідування вказаного кримінального провадження.

  "У подальшому встановлено, що 17.08.2016 на інтернет-порталі "Новое время" опубліковано статтю: "Діамантова дочка. Хто і як платив за навчання спадкоємниці прокурора Корнійця у Великій Британії" із викладом фотокопій матеріалів британської сторони, отриманих у рамках міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні. Під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні 16.05.2017 до ТОВ "Видавничий дім "Медіа-ДК", який є власником Інтернет-порталу "Новое время", направлено запит щодо отримання інформації та копій документів у відповідності до ст. 93 КПК України. Відповідно до листа, вказаного ТОВ від 23.05.2017, Генеральній прокуратурі України відмовлено в наданні інформації та копій відповідних підтверджувальних документів", – повідомив Лисенко.

  Тому, зазначив він, 1 лютого 2019 року до Печерського районного суду Києва було внесено клопотання про тимчасовий доступ до копій матеріалів статті: "Діамантова дочка. Хто і як платив за навчання спадкоємниці прокурора Корнійця у Великій Британії", які перебувають у володінні ТОВ "Видавничий дім "Медіа-ДК". Уже 4 лютого слідчий суддя Печерського райсуду Києва задовольнив вказане клопотання і виніс ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів ТОВ "Видавничий дім "Медіа-ДК", поінформував Лисенко.

  Нагадаємо, раніше на сайті видання "Нової время" з'явилася інформація про те, що 13 лютого слідчий Генпрокуратури вручив редакції ухвалу Печерського райсуду про доступ до внутрішніх документів видання, а також до всіх матеріалів, які надсилав журналіст Іван Верстюк.

  Довідка: розслідування Генпрокуратури, в межах якого суд виніс своє рішення, стосується статті Верстюка "Діамантова дочка". У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великій Британії. Зазначається, що НВ спиралася на дані розслідування, проведеного Британським кримінальним агентством.

  Попередній матеріал
  Голова облради Херсона Мангер з'явився на робочому місці
  Наступний матеріал
  Європа відмовилася від російських літаків
  Loading...

  ГПУ підготувала підозру одіозному Жириновському – подробиці

  ГПУ оскаржуватиме рішення суду щодо Мангера

  ГПУ доручила САП перевірити статки Юлії Тимошенко

  Правоохоронці викрили офіцера Нацгвардії на отриманні хабара

  В організації вбивства Гандзюк підозрюють голову Херсонської облради – яка його реакція

  Міністра фінансів часів Януковича викликали на допит до ГПУ: що відомо