У Дніпропетровську люди мешкають майже на цвинтарі [відео]

  У Дніпропетровську люди мешкають майже на цвинтарі. Через численні незаконні поховання закрите кладовище поступово розширюється. Як наслідок - колишня відстань між житловими будинками та похованнями зменшилась з кількасот метрів до 2-х. Стурбовані не лише мешканці "прицвинтарних" будинків. Екологи запевняють, таке сусідство може становити загрозу для життя людей. Детальніше у сюжеті Марії Вяткіної.

  Житель села: "Сколько, триста метров или сколько допустимо? А у нас тут два метридо забора. И завтра опять поховають отуто".

  Будинок Юлії Кущ - за два метри від могил. Жінка у розпачі – протягом останнього року закритий цвинтар почав активно розростатися. 

  Юлія Кущ: "На баланс ритуальной службы передали это кладбище год назад. Здесь увеличились захоронения…если раньше в две недели одного человека похоронят, то за последнее время по всей территории кладбища могли даже по 10 человек в день хоронить".

  Мешканці прицвинтарних будинків кажуть, схвильовані не через забобони -найбільше їх турбує стан здоров’я. В усіх будинках району, а це кількасот помешкань, немає централізованого водопостачання. Тож використовують воду із криниць.

  Ніна Шуміна: "Отрава это для нас. Все подземные воды. Мы ее пьем эту воду, а туда поступают вы сами понимаете, что хорошего с трупа, который разлагается, идет в воду".

  Дослідили ґрунтові води й екологи. Висновки зробили – невтішні.

  Володимир Гончаренко, еколог: "Такую воду пить жителям ни в коем случае нельзя. Там превышение по нитратам, по азоту, по другим показателям, которые могут нанести существенный вред здоровью".

  У ритуальній службі, яка опікується закритим цвинтаром, своя правда. Кажуть, люди самі винні у тому, що мешкають поблизу кладовища

  Ігор Макаров, заступник директора КП Ритуальна служба Дніпропетровскої міськради: "Кладбище было основано в 20-м году, постройки близлежащих домов сделаны гораздо позже, и согласно санитарным нормам, которые действуют на сегодняшний день, то ближайшее строение на расстояние от кладбища должно быть на расстоянии 300 метров, а забор воды должен происходить на расстоянии 100 метров, что на сегодняшний день абсолютно не соблюдается местными жителями".

  Прокуратура нині перевіряє - чи причетна ритуальна служба до незаконних поховань.

  Роман Сосков, прокурор Амур-Нижнедніпровского району Дніпропетровська: "Якщо це захоронення по ініціативі людей, вони захоронили без дозволу відповідного органу, тут кримінальної відповідальності немає. якщо було захоронення на цьому закритому цвинтарі за погодженням органу, який уповноваженний управляти цими процесами, то тут ми будемо визначатися, або це дисциплінарна, або якийсь інший вид відповідальності".

  А поки правоохоронці проводять розслідування, люди вимагають у комунальників бодай обнести цвинтар парканом.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  За необ’єктивне висвітлення ситуації у СІЗО критикує журналістів голова ДПС
  Наступний матеріал
  Майже 15 тон продуктів роздали безкоштовно у центрі Мадрида
  Теги: