У Дніпродзержинську знищують кладовище жертв Голодомору

  Про незаконні поховання на цвинтарі жертв Голодомору 1932-33 років заявляють громадські активісти Дніпродзержинська. На давно закритому кладовищі вони помітили свіжі захоронення. Захисники меморіального цвинтара закликають до втручання місцеву владу.

  Людмила Циганок вказує на свіжі ями на кладовищі жертв Голодомору. Жінка запевняє - їх риють просто на могилах, датованих тридцятими роками.

  Людмила Циганок: "Ось, наприклад пагорбок, вот ще один, але їх стає все менше і менше. В нас на очах сучасні споруди - пам’ятники, оградки - на жертвах Голодомору".

  П`ять років Людмила Циганок оббиває пороги чиновників. Вона вимагає надати цвинтарю статус момеріального кладовища. Натомість, каже жінка, міська влада дозволила їй та іншим небайдужим мешканцям лише доглядати за старими могилами.

  Людмила Циганок: "У рішенні наради, яка відбулась в виконкомі 28 лютого, сказано: «було прийнято рішення створити громадську організацію, на яку і буде покладено обов’язок утримання Голодоморного кладбища". А ніяких паралельних обов’язків для влади - немає, ніде не прописано, нікому ніяких доручень не дано".

  Володимир Красовський: "Немає ніяких прав у людей, які добровільно цим займаються. Я вважаю, сьогоднішні проблеми – це не проблеми громадської організації".

  Володимир Красовський теж узявся рятувати цвинтар на громадських засадах. Каже: одне нове поховання - руйнує 10 могил загиблих від голоду, бо тоді їх ховали досить щільно. Між тим, правознавці наполягають: законом нові поховання на могилах жертв Голодомору забороненні, і такими кладовищами мають опікуватися місцеві органи влади.

  Віталій Купрій, правозахисник: "Наша місцева влада повинна на час обстеження всіх обставин, які стосуються цієї справи, забезпечити це місце охороною, чого, фактично, не робиться".

  Зрештою, чиновники таки почули активістів - пообіцяли впорядкувати територію цвинтаря.

  Анна Кірсик, головний спеціаліст управління комунального господарства Дніпродзержинської міської ради: "До конца года будет решен вопрос по поставке на баланс этого кладбища и по установке табличек запрещающих, потому что там проводят, как нам известно, там проводят захоронение. Будем ставить запрещающие таблички с применением штрафных санкций".

  Активісти також планують зареєструвати це кладовище, як культурно-історичний об`єкт. Тоді його утримання буде фінансуватися з державного бюджету.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Азербайджані одного з лідерів опозиції достроково звільнили з ув`язнення
  Наступний матеріал
  Попов хоче об`єднати посади київського мера і голови КМДА
  Теги: