Телеканал "Прямий"
Телеканал "Прямий" Телеканал "Прямий"

У ДБР вирішили звинуватити телеканал "Прямий" у "фінансуванні захоплення державної влади"

Читайте по-русски
Логіку слідчих ДБР важко зрозуміти, кажуть на каналі

Державне бюро розслідувань додало до звинувачень на адресу телеканалу "Прямий" ще чотири статті Кримінального кодексу – серед яких тепер і "фінансування захоплення державної влади". Про це повідомив гендиректор каналу Володимир Сташевський у прямому ефірі.

Йдеться про провадження, яке було ініційоване колишнім очільником ДБР Романом Трубою за заявою одіозного чиновника часів Януковича – Андрія Портнова.

Сташевський зазначив, що 17 березня за рішенням суду слідчі отримали доступ до частини документів телеканалу. Однак вже 19 березня бюро висунуло нові вимоги і додало до звинувачень на адресу каналу ще чотири статті ККУ. Серед них – "Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України".

"Ми 17 березня виконуємо ухвалу суду, а 19 березня ДБР дає нову вимогу. Складається враження, що справа "Прямого" – це головна справа в Україні. Йдеться про дозвільні документи, починаючи з 2017 року і закінчуючи 2020 роком. Викликає подив кількість статей, які зазначаються у вимозі. У попередній ухвалі суду було два статті. Тепер їх уже шість. Ми хочемо почути обґрунтування такої вимоги. Дозвільні документи надає держава, і ДБР як державна структура може дуже легко отримати ці документи", – переконаний гендиректор каналу.

Журналісти кажуть – логіку слідчих ДБР важко зрозуміти.

"Хто саме саме і кому "фінансував захоплення державної влади". Чи це були журналісти телеканалу "Прямий"? Чи власник телеканалу Володимир Макеєнко? Чи все ж таки п'ятий президент Петро Порошенко, який на момент угоди купівлі-продажу телеканалу був чинним президентом України?" – іронізує генеральний продюсер каналу Світлана Орловська.

Адвокат Порошенка Ігор Головань переконаний, що ця справа, так само як і всі інші, порушені ДБР відносно лідера "ЄС", є інструментами політичного переслідування. Про це свідчить і абсурдність звинувачень, наголошує він.

"Колишній генпрокурор із заступником назвав це "юридичним трешом, висмоктаним з пальця". Це провадження зареєстроване майже рік тому за брехливим наклепом Портнова і спрямоване було насамперед проти Порошенка. Жодних фактів ніхто віднайти не може, бо їх не існує в природі. Оскільки слідчі не можуть віднайти в цій царині, то вони вигадують нові статті – і ось так з'являється стаття про фінансування повалення конституційного ладу", – вказує Головань.

Юрист звертає увагу: в офіційних документах слідчі ДБР вказують, що п'ятий президент не є особою, якій висунуте будь-яке звинувачення. Але це не заважає в публічній площині представникам влади і депутатам з монобільшості заявляти про так звані "розслідування проти Порошенка".

"Саме тому ми змушені звернутися до суду. 27 березня суд зобов'язав слідчих розглянути клопотання про закриття провадження. Клопотання до цього часу не розглянуте. Тобто слідчі ДБР вигадують неіснуючі злочини, намагаються їх розслідувати і витрачають на це гроші з бюджету", – резюмував Головань.

 

Попередній матеріал
Пластуни з Дніпра разом з Олександром Положинським створили пісню, що закликає дотримуватися карантину
Наступний матеріал
У Дніпрі викопали 600 могил під можливе поховання померлих від коронавірусу
Loading...