День жалоби у Чернівцях 5 канал

У Чернівцях попрощалися із командиром роти 72-ї ОМБр Леонідом Дергачем

День жалоби у Чернівцях - там попрощались із командиром роти 72-ї механізованої бригади Леонідом Дергачем. Лейтенант помер1 лютого від осколкового поранення, коли бойовики обстріляли Авдіївку з "Градів". Бійцеві з позивним "Академік" було 37 років

Сотні буковинців із квітами прийшли до Будинку культури, що щоб попрощатися із бійцем 72-ї бригади Леонідом Дергачем. До війська він пішов під час четвертої хвилі мобілізації. За рік підписав контракт зі Збройними силами. Служив на Маріупольському напрямку.

Командир роти 3-го батальйону 72-ї бригади загинув від осколкового поранення прямо в серце 1 лютого, коли бойовики із "Градів" гатили по позиціях його підрозділу.

"Вчив хлопців, передавав їм життєвий досвід, але сам себе не зберіг. Потрапив під удар "Градів" о 05:30 ранку, він і його хлопці, та загинув", - розповідає військовий комісар Чернівецької області Володимир Шведюк.

Серед армійців Леонід Дергач мав позивний "Академік", бо до того, як вирушити на фронт, працював деканом кафедри правосуддя Чернівецького університету, був кандидатом юридичних наук.

"Це був викладач, якого любили усі студенти без виключення. Коли він приїжджав з відпусток до нас, постійно казав, що він потрібен там, бо не може залишати своїх хлопців", - згадує заступник декана юридичного факультету ЧНУ Іван Торончук.

Леонід Дергач мав чимало відзнак. Посмертно його нагородили орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. У 37 річного чоловіка залишилося двоє дітей. Покоїтиметься він у селі Зарожани Хотинського району, звідки він був родом.

"Він у нас був справжнім патріотом, боровся до самого кінця. Хочу подякувати всім матерям, сини яких загинули. Ми за них будемо молитись, вони наші ангели, нас захищали", - зазначила сестра Леоніда.

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Чернівці, "5 канал".

Попередній матеріал
Гуманітарка для Авдіївки: до міста вирушили вантажівки з будматеріалами
Наступний матеріал
Подорож "поїзда майбутнього" у вакуумному тунелі від SpaceX – відео
Loading...

На Майдані Незалежності попрощалися з полеглими бійцями під час боїв біля Авдіївки - фоторепортаж

Репортаж: Як у Києві прощалися із загиблими поблизу Авдіївки воїнами

Жалобна церемонія прощання з героями АТО на Майдані Незалежності - відео