Леонід Дергач 5 канал

Молитва і спогади побратимів: на Майдані прощалися з командиром, що загинув у Авдіївці

У столиці прощались з деканом кафедри правосуддя Чернівецького університету, який загинув під час штурму Авдіївки 1 лютого

На Майдані Незалежності у п'ятницю, 3 лютого, в останню путь проводжали командира роти 72-ї механізованої Леоніда Дергача, який загинув, боронячи Авдіївку. Про це повідомляє "5 канал".

37-річний декан кафедри правосуддя був мобілізований у 2015 році, потому підписав з армією контракт. Загинув захисник 1 лютого під час обстрілу бойовиками Авдіївської промзони з "Градів".

Попрощатися з бійцем на Майдан прийшли сотні людей у військовій формі та у цивільному, з українськими прапорами та квітами.

"Я особисто його не знала, просто прийшла віддати останню шану. Це 100% важливо і потрібно, тому що хлопці, які стоять на передовій, повинні знати, що тут люди їх знають, їх пам’ятають, їх люблять", – каже киянка Лідія Савченко.

В останню путь командира роти третього батальйону 72-ї бригади проводжають навколішки. Побратими згадують Леоніда Дергача як талановитого, нестандартного і відповідального командира, рішення якого зберегло чимало життів. Разом із колегою військові розробили план із закріплення на кургані біля Старогнатівки.

"Серед білого дня вийшло двоє хлопців з лопатами у цивільному одязі і почали на тому кургані копати, на самому вершечку. Інші бійці, звичайно, сиділи в засідці. Ворог подумав, що то таке і вирішив, що, мабуть, кабель перебили. Бійці ж копирсалися у тій землі, потихеньку викопали укриття, накрили його броньованою кришкою і пішли собі, а на ніч туди вже зайшли наші хлопці, зі зброєю і зробили там опорно-спостережний пункт. Цю позицію вони назвали "Наглий", – розповідає про план закріплення прес-офіцер 72-ї механізованої бригади ЗСУ Олена Мокренчук.

Леонід Дергач боронив позиції неподалік Волновахи – у Петрівському, Білій Кам'янці, Новій Ласпі та Авдіївці. До війни був деканом кафедри правосуддя Чернівецького університету, через що і отримав позивний "Академік".

"Він був викладачем, фахівцем високого рівня, і цікаво було у нього дивитися на лекціях, семінарах. Дуже шкода, що Україна втратила дійсно героя, героя з великої літери!" – каже боєць ЗСУ із позивним "Медведь".

Як Україна проводжала героя – дивіться у сюжеті:

Дивіться також фотогалерею "Результати "роботи" 20 танків Т-90,15 САУ та "Градів" окупантів"

Результати "роботи" 20 танків Т-90,15 САУ та "Градів" окупантів – фоторепортаж обстріляної Авідївки

/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки
/
Наслідки обстрілу Авдіївки

Ксенія Дворнікова, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ опублікувало відео затримання "титулованого" бойовика на прізвисько "Сєдьмой"
Наступний матеріал
Передмістя Маріуполя накрили вогнем з "Градів": пошкоджено будинки та місцевий цвинтар
Loading...

На Кіровоградщині прощались із "справжнім сином України", що загинув у промзоні Авдіївки

У Миколаєві попрощалися із загиблим командиром взводу десантників, що прикрив собою побратимів

Репортаж: Як у Києві прощалися із загиблими поблизу Авдіївки воїнами