Чехія має намір працевлаштувати понад 5 тис. українців

  Влада Чехії намагається вирішити проблему нестачі робочої сили середньої кваліфікації в країні

  Найближчим часом в Чехію прибудуть перші українці, які брали участь в програмі працевлаштування Торгової палати Чеської республіки, яку запустили в серпні цього року. Вона передбачає працевлаштування до 5 тисяч працівників з України, пише ЛІГАБізнесІнформ

  Так, влада Чехії намагається вирішити проблему нестачі робочої сили середньої кваліфікації в країні.

  Зазначимо, що раніше програма передбачала найм тільки висококваліфікованих фахівців з України. Тепер вона поширюється і на працівників середньої та низької кваліфікації: зварювальників, слюсарів, кухарів, водіїв, швачок і так далі.

  "Дозвіл на роботу в Чехії в серпні отримали 170 українських фахівців. За вересень квота також виконана. Якщо кількість учасників програми буде збільшуватися такими темпами, число бажаючих може досягти 5 000 осіб на рік", - прокоментував ситуацію голова Конфедерації спілок підприємців і роботодавців Чехії Ян Візнер.

  Президент Економічної палати ЧР Володимир Длоугі також зазначив, що в зв'язку з нестачею в країні середньо- і низькокваліфікованої робочої сили, квоти в 5000 чоловік може бути недостатньо.

  Додамо, станом на кінець 1 кварталу 2016 року, в Чехії налічувалося понад 117000 вакансій. Найбільше країна потребує робочої сили в сфері промисловості. Найбільший попит у Чехії на інженерів-будівельників, електротехніків, механіків, а також працівників ІТ-сфери та медиків, особливо сестринського персоналу.

  Також раніше уряд Чехії вже затвердив держпрограму, яка дозволяє в прискореному режимі прийняти на роботу 500 фахівців з України.

  Згідно з урядовим механізмом, роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду і подає документи до консульської установи. Далі фахівці дипломатичної установи призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

  Попередній матеріал
  ДТП у Миколаєві: з'явились нові свідчення очевидців та коментар від поліції
  Наступний матеріал
  У Росії відхрестились від угоди про режим припинення вогню на Донбасі

  Чехія звинуватила Росію у веденні інформаційної війни

  Чехія підтримує запровадження безвізового режиму з Україною

  Чехія та Німеччина поновили перевірки документів на спільних із Австрією кордонах

  Чехія відправила партію допомоги українському війську