Тиждень безпеки дорожнього руху
Тиждень безпеки дорожнього руху 5 канал

Тиждень безпеки дорожнього руху: акції та флеш-моби в Україні

Смертність на українських дорогах мало не удесятеро вища за європейський показник. Цьогоріч Україна долучилася до Міжнародного тижня безпеки дорожнього руху - із метою привернути увагу до проблем смертності та травматизму на дорогах

У столиці провели флеш-моб. Учасники акції, на кілька хвилин піднявши над головами помаранчеві папірці - виголошують - Україна за безпеку дорожнього руху. Найменші наввипередки перелічують усе, що знають з правил.

До акції долучилися і власники мотоциклів. Байкери скаржаться, в Україні на дорогах хамство та хаос. 

"Не чують нас, не бачать. Мотоциклістів не бачить ніхто: ні перехожі, ні автомобілісти. А автомобілістів не бачать перехожі", - зазначив байкер Андрій Циганок.

Чверть усіх ДТП в Україні трапляються через перевищення швидкості. Водіїв напідпитку не лякають навіть підвищені штрафи. Хоча кількість дорожньо-транспортних пригод із летальними випадками суттєво зменшилась, утім такі показники бажають бути кращими.

"В Україні у ДТП гинуть приблизно 13 людей на 100 тисяч населення. Це досить високий показник. тому що найкращий європейський показник - це від 1-го до 3-ох на 100 тисяч населення", - повідомив голова Всеукраїнського фонду з безпеки дорожнього руху Сергій Будник.

13 травня такий флеш-моб відбувся у понад сто країнах світу і у 270-ти містах України. Як перший масовий захід, присвячений темі безпеки дорожнього руху, акцію подали до Книги рекордів України. 

"Дуже важливо, щоб суспільство об’єдналося навколо цього питання безпеки дорожнього руху. Я думаю, що такі заходи вони повинні і дітям, і дорослим нагадувати, що треба безпечніше поводити себе дорогах. Україна за безпеку дорожнього руху", - додав координатор тижня безпеки дорожнього руху ООН в Україні Юрій Чорний. 

Наталка Коцкович, Олександр Павленко, 5 канал.

Попередній матеріал
Церемонія підняття прапора ЄС за участі Президента та студентів, які брали участь у Революції Гідності - відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Loading...

"Три нації – одна свобода": Україна, Канада та Нідерланди проводять спільну кампанію

Як Київ сприйняв звістку про безвіз для України

Як проходитиме розслідування сутичок у Дніпрі на 9 травня – сюжет

Україна масштабно відзначила отримання безвізу – фоторепортаж з регіонів

Парад військових та духових оркестрів: у Чернівцях відзначають безвіз

На Хортиці замайорів прапор ЄС – як у Запоріжжі безвіз святкували