Тимчасове перемир`я у справі гірників шахти "Червоний партизан" [відео]

  Тимчасове перемир`я до понеділка - у справі гірників шахти "Червоний партизан", які напередодні захоплювали кабінет директора, і на підтримку яких сьогодні "свободівці" вдерлися до київського офісу компанії. Керівництво запевняє, то не звільняти працівників збиралися, а просто реорганізовувати компанію планували. Заспокоювати обурених шахтарів будуть у понеділок в Луганську за участі місцевого губернатора.

  Свободівці: "Олігархів на ножі".

  Під столичним бізнес-центром - юнаки у шахтарських касках. Вимагають у керівництва компанії ДТЕК соціальних благ для гірників. Останні на Луганщині вночі захопили кабінет директора шахти з вимогою не звільняти працівників і виплачувати гідну зарплату.

  Євген Карась, активіст: "Наша мета показати цим шахтарям, що вони не одні. Якщо їх хтось додумається ще рукою чіпати, то просто з усієї країни люди туди поїдуть допомагати їм. Ми готові хочі завтра їхати в Свердловськ".

  Щоправда стартували хлопці з коротшої подорожі. Після закликів відвідати керівництво ДТЕКу, що на 23 поверсі, охорона бізнес-центру позачиняла вхідні двері.

  Одні двері все ж не зачинили. Охорона вирішила не перекоджати. Ні стукіт ні кричалки активістів двері офісу не відчинили. На підмогу юнаки покликали народних депутатів. Та представник компанії ДТЕК прибув першим. 
    
   
  Олександр Толкач, директор із  зовнішніх звязків холдингу "ДТЕК": "У вас єсть требования я так понимаю?"

  Працівник ДТЕК демонструє протокол наради керівництва компанії і обіцяє:

  Толкач: "Никаких сокращений не планировалось и не планируется".

  Слова цього чоловіка тут же спростовує голова незалежної профспілки гірників Костянтин Ільченко, з яким звязалися по телефону.

  Гірник: "Мы сегодня оспариваем 405 приказ компании, который как раз и инициурует массовые увольнения. Принуждая рабочих подписывать, что согласен на увольнение".

  Представник компанії наполягає - усе не так зрозуміли. Людей не звільнятимуть, а переводитимуть у звязку з реорганізацією. Депутати обіцяють перелічити кожного шахтаря після змін в структурі ДТЕКу. І намагються отримати від компанії ще одну обіцянку:

  Швайка, народний депутат, фракція "Свобода": "Щоб ви сьогодні підтвердили, що цей папірець, щоб він не став підставою для мєнтів для порушення кримінальних справ і переслідування членів профспілки і працівників шахти".

  Толкач: "Люди вчера заняли кабинет директора. естественно, что администрация расценила это как хулиганские действия. В понедельник мы с вами встертимся на этой комиссии и будут сделаны выводи".

  На цьому розійшлись до понеділка. Наступне місце зустрічі - Луганськ.

  Ірина Герасимова, Віктор Сніжко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Активісти ВО "Свобода" вдерлися до головного офісу компанії ДТЕК у Києві [відео]
  Наступний матеріал
  Рукописи Стуса вперше показали на загал
  Теги:
  Loading...