5.ua

Турчинов: вибори на окупованих Росією територіях пройдуть після їх визволення

  Довибори до парламенту на територіях, які є тимчасово окупованими, відбудуться після їх звільнення, а обрані на виборах 26 жовтня депутати представлятимуть інтереси громадян всієї країни.


  Так на запитання віце-спікера Фолькетінгу Королівства Данія Бертела Хаарде відповів його український колега – спікер Верховної Ради.

  Олександр Турчинов зазначив: "Що стосується партійних списків, то депутати, які будуть обрані за цією схемою, безумовно будуть представляти інтереси всіх наших громадян, в тому числі і окупованого Криму, і частини окупованого Донбасу... У той же час ми вважаємо, як тільки відбудеться очищення і Криму, частини Донбасу від російських загарбників – ми зразу проведемо довибори по тим мажоритарним округам, які зараз, на превеликий жаль, не зможуть бути охоплені виборчим процесом".

  Розмова відбулася під час київської зустрічі чільників парламентів України, Польщі, Литви, Ірландії, Швеції та Данії. Олександр Турчинов звернувся до європейських колег із закликом посилити санкції проти Росії, яка не зупиняє бойові дії на Донбасі. Спікер наголосив: санкції мають тривати, допоки Москва не забереться з окупованих територій.

  Голови парламентів запевнили: Україну підтримують, але водночас нагадали, що чекають реформ разом із впровадженням асоціації. До слова, голова ірландського парламенту зауважив - його країна знає, що таке бути окупованими, а в Києві він побачив добрий знак, що Україна переможе.

  "Наш народ розуміє, що таке бути окупованими. Наша країна була окупована багато сотень років. Але з того, що я побачив тут і що є найважливішим: воля українського народу до незалежності – це найкраща зброя. Підтримка людей приведе до перемоги. Я щиро вірю, що результат буде саме такий, який всі хочуть бачити", – запевнив Шон Барретт, голова Палати представників Парламенту Ірландії.

  А Лорета Граужинєнє, голова Сейму Литовської республіки, нагадала: "Литовський парламент уже ратифікував угоду про асоціацію. Ми вважаємо, що відкладання впровадження угоди про асоціацію, особливо її торгової частини – буде недовгим. І дуже скоро ви почнете впровадження цієї угоди".

  Попередній матеріал
  На Київщині попрощались із бійцем 128-ї гірсько-піхотної бригади
  Наступний матеріал
  МВС виявило 11 фактів підкупу виборців кандидатами у нардепи
  Теги:
  Loading...