investmentnews.com

Турчинов: Кібератака - це складова гібридної війни Росії проти України

  Одним з механізмів поширення небезпечного комп'ютерного вірусу в Україні була система оновлення програмного забезпечення бухгалтерської звітності, а також активно використовувалися можливості "сірого інтернету", заявив секретар Ради нацбезпеки Олександр Турчинов

  Як повідомляє прес-служба РНБО, в четвер, 29 червня, відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, під час якої було проаналізовано остання масштабна кібератака на інформаційні системи підприємств і відомств України 27 червня.

  "Поширення цього комп'ютерного вірусу і аналіз злому інформаційних систем дає нам можливість говорити, що це складова гібридної війни, яку веде проти нас Росія" - зазначив Турчинов. За його словами, вже можна говорити, як поширювалася кібератака.

  "Перш за все, це відбувалося за рахунок системи оновлення програмного забезпечення бухгалтерської звітності і документообігу. Також був задіяний хостинг-майданчик одного з інтернет-провайдерів, до якого вже мала питання СБУ про співпрацю з російськими спецслужбами", - повідомив секретар РНБО.

  У той же час, за його словами, активно використовувалися системи "сірого інтернету", зокрема, можливості VPN, ТОR і так далі, "які активно рекламуються на російських ресурсах, доступ до яких був заборонений рішенням РНБО".

  Попередній матеріал
  Як скоро Україна навчиться протидіяти російським терористичним атакам – "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  Вірус Petya.A вразив мережі у 60 країнах світу – Reuters
  Loading...

  Кібератаку на портали органів влади та корпоративні мережі зупинили - Кабмін

  У Мінінформполітики показали, як може виглядати лист з новим вірусом

  "Не клікайте": рекомендації експерта, як діяти, щоб уникнути Petya.A

  РФ зміцнює інфраструктуру "від Азовського моря до кордону з Білоруссю" – Турчинов

  Турчинов – керівництву АТО: Треба знищувати російські БПЛА, що незаконно перетинають кордон

  Експерт про кібератаку: Це диверсія високого рівня