5 канал

Кабмін збільшив держзамовлення у ВНЗ

  Держзамовлення збільшили на 12%

  Кабінет міністрів ухвалив постанову про збільшення на 12% державного замовлення у вишах. Водночас міністр фінансів Олександр Данилюк під час обговорення виступив проти збільшення держзамовлень у вищих навчальних закладах, повідомила прес-служба Кабміну.

  Таку позицію міністр висловив під час обговорення проекту постанови щодо державного замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних, наукових та робітничих кадрів, яку прийняв Кабмін.

  "У нас збільшується дежзамовлення на 12%, це означає, що в наступному році буде 800 млн грн впливу на бюджет. Кого ми збільшуємо? Ми збільшуємо на денній формі на 22 тисячі осіб і заочній формі, тобто люди, які працюють, ми за них будемо платити", – сказав він.

  "Фонд стипендій складає 40% всіх видатків, у Європі 10%. Замість того щоб вирішувати проблему, ми просто вливаємо кошти, такого собі ми не можемо дозволити. Чим більше ми навчаємо людей, тим гірше буде освіта", – додав він.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки планує найближчим часом вилучити з навчальних програм та підручників для молодших класів зайву інформацію, щоб зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку для дітей.

  Попередній матеріал
  У Середземному морі за добу врятували 4,5 тис. мігрантів
  Наступний матеріал
  Кабмін продовжив продуктове ембарго проти Росії до кінця 2017 року

  Мінекономрозвитку пропонує збільшити держзамовлення у ВНЗ на 2016 рік

  "Держзамовлення для ВНЗ України – це радянський пережиток" // Інтерв'ю Єгора Стадного

  Уряд зобов'язав військові ВНЗ достроково випустити курсантів (документ)

  Переведені з тимчасово окупованого Донбасу ВНЗ повільно занепадають – моніторинг