Мінекономрозвитку пропонує збільшити держзамовлення у ВНЗ на 2016 рік

  Якщо рішення підтримає Кабмін, то загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатись держкоштом, збільшиться до 272,6 тис. осіб

  На урядовому комітеті з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку ухвалили пропозицію Мінекономрозвитку щодо збільшення загального обсягу держзамовлення у 2016 році на 12,3%. Це рішення має схвалити Кабінет міністрів, передає прес-служба відомства.

  "Відповідно, загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатись за державний кошт, збільшиться до 272,6 тис. осіб, у тому числі за денною формою навчання – 237,9 тис. осіб, що більше на 12,3% та 10,4% затверджених на 2015 рік загальних показників", – мовиться в повідомленні.

  Так, держзамовлення дозволить також навчатися пільговим категоріям, таким як учасники АТО, їх дітям, а також випускникам з окупованих територій, що бажають скласти ЗНО та вступити у виші на підконтрольних Україні територіях. Значно збільшена кількість місць молодших спеціалістів, що частково дозволить компенсувати дефіцит робітничих кадрів на ринку праці.

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало пропозицію щодо обсягів держзамовлення на підставі пропозицій 33 державних замовників. На основі цих побажань розроблено проект постанови Кабінету міністрів "Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2016 році".

  "Збільшення обсягу держзамовлення – це важлива інвестиція у майбутнє України. Освіта громадян – це внесок у створення в країні "середнього класу", а ця категорія вимірюється не лише за рівнем доходів, а й за рівнем освіти та здатністю мислити та приймати рішення. Комбінація інтелектуальної та фінансової свободи призводить до появи прошарку, який стає рушієм прогресу в суспільстві. Тож сьогодні державі дуже важливо опікуватись тим, щоб діти мали змогу отримувати освіту", - сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

  Оскільки фінансування профтехосвіти з 2016 року закладено, в основному, в місцеві бюджети, тому проект урядової постанови передбачає прийом учнів на навчання робітничим спеціальностям за державним замовленням в обсязі 11,6 тис. осіб. Таким чином, зведений обсяг фінансування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2016 році пропонується встановити у сумі 21725089,1 тис. грн, що на 19,7% менше, ніж у 2015 році.

  З них: на підготовку фахівців, науково-педагогічних кадрів – 20905401 тис. грн; на підготовку робітничих кадрів – 101311,4 тис. грн, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів – 718376,7 тис. гривень.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки планує найближчим часом вилучити з навчальних програм та підручників для молодших класів зайву інформацію, щоб зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку для дітей.

  Попередній матеріал
  На Донеччині на хабарі схопили прокурора та старшого слідчого
  Наступний матеріал
  Кабмін ініціює засідання РНБО для прийняття рішень щодо торгівельних обмежень РФ

  19 бійців нагородили орденами "За мужність" посмертно

  Теракт в Афганістані: Терорист-смертник на мотоциклі намагався атакувати автомобіль лідера спротиву ІД

  У МЕРТ розповіли про деталі запланованої приватизації "Укрспирту"

  У МЕРТ прогнозують, що Рада розгляне відставку Абромавичуса під час звіту уряду