.
. 5.ua

"Це так виглядає мій батьківський дім?": Сеітаблаєв розповів, як Ukraїner допоміг кримчанам побачити рідну землю

Читайте по-русски
Режисер каже, його батьки в депортації щиро вірили, що обов'язково повернуться на землю своїх предків

Побувати в Криму у 2020-му – хай навіть у віртуальній реальності – з'явилася можливість завдяки проєкту колективу Ukraїner, і нею скористалися українські зірки, дитинство яких минуло на півострові. Про свої враження від участі у проєкті розповів режисер Ахтем Сеітаблаєв в ефірі ток–шоу "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

"Це надзвичайні почуття... В нас була розмова з моїм другом Алімом Алієвим. Він попросив, щоб я розповів про свої найулюбленіші міста Криму: власне, це малі батьківщини моїх батьків. Коли ти вдягаєш цей прилад доповненої реальності – це надзвичайно", – каже режисер.

Кадри для проєкту були відзняті восени. Сеітаблаєв припускає, що готувати відео для цього проєкту довелося напівпідпільним способом.

"Ти подивився – і наче реально там, нібито їздив туди. І наче суму за Кримом трохи менше стало. Я б хотів, щоб ця краса спонукала не до заспокоєності, щоб це не було заміною справжнього", – наголошує режисер.

За словами Ахтема Сеітаблаєва, востаннє він був удома 7 років тому, на початку березня 2014 року, саме коли Крим окуповували російські "зелені чоловічки".

Режисер також розповів, що колись його батькам у депортації допомагала вижити віра в те, що вони зможуть повернутися на землю своїх батьків і дідів. І що вся сім'я була переконана: це обов'язково має статися.

"Коли трошки подорослішав, я у своїх батьків запитував, звідки тоді, при існуванні Радянського Союзу, в нашій родині, коли розмова заходила про Крим, мої батьки казали, що ми повернемось. Але казали вони це так, ніби от зараз город поллємо, зберемось і поїдемо. І от років 10 тому: "Це була радянська влада. Жодних ознак того, що Союз розвалиться, що ми зможемо повернутися, не було. Звідки?". Вони мені сказали: "Ми просто вірили. Вірили в те, що це має статися – й інакше не має бути", – пригадує Ахтем Сеітаблаєв.

Дивіться повний запис програми "Кондратюк у понеділок" зі Святославом Вакарчуком і Ахтемом Сеітаблаєвим:

Як повідомляв раніше 5.ua, завод "Масандра" в окупованому Криму придбав друг Путіна.

Попередній матеріал
Сеітаблаєв: "Фільм "Номери" – це своєрідний Ноїв ковчег"
Наступний матеріал
Лана Зеркаль розповіла, що заважає Україні розслідувати злочини Росії у Міжнародному суді
Loading...