Початок визвольних змагань за незалежність України. Так про події дев'ятирічної давнини говорять учасники Революції Гідності та родичі вбитих Героїв. 20 лютого щорічно вшановують їхню пам'ять і подвиг. І ці визвольні змагання повинні завершитися. І лише перемогою нашої нації. Про дев'яті роковини та день Героїв Небесної Сотні розповість Олена Рибінська.
Він приніс квіти Герою Небесної Сотні Романові Гурику. Сам Олександр Рудик теж був учасником Революції Гідності, Помаранчевої та на Граніті. Каже – не міг по-іншому.
"Я учасник усіх революцій. Ніч з 18 на 19 лютого була сама критична ніч. І я був тоді на Майдані. Сама критична ніч і не виключено, може, певно, найважливіше, що я зробив в своєму житті", – каже учасник Революції Гідності Олександр Рудик.
І таких, як він, дев'ять років тому на центральному майдані країни було сотні тисяч. Тих, хто не злякався злочинного режиму тодішнього президента Віктора Януковича. Вогонь запеклих не пік. Як і крижана вода, побої та штурми силовиків. І наче агонія влади – розстріл мирних протестувальників. 107 Героїв Небесної Сотні стали символом незламності та боротьби за переконання.
"Мій батько є одним із героїв третіх визвольних змагань. Саме третіх визвольних, вони почалися вони в активній фазі – вже війна. Наше завдання – перемогти. Це наш шанс, наші предки дали нам можливості, досвід передали нам, свій дух, і ми впораємося і переможемо нашого ворога на цей раз", – переконаний син Героя Небесної Сотні, голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Юрій Аксенин.
Вдев'яте на місце масових розстрілів на Алею Героїв Небесної Сотні приходять небайдужі та близькі загиблих. Духовенство править панахиду, українці віддають шану полеглим за свободу.
І нині, вже за рік повномасштабної війни, боротьба, розпочата під час революцій – триває. Іще з більшою силою та ще болючішою ціною.
"Рік після повномасштабного вторгнення – актуальність Майдану, тих завдань, тієї місії. І навіть того важливого подвигу і досвіду, який здобули українці – необхідність об'єднуватися, віра в те, що ми можемо і перемагаємо. Це важливі результати дев'ятирічних подій, які не є минулим, вони є нашим актуальним сьогоденням", – розповідає генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Як і щороку – шелест паперових ангелів чути на Алеї Героїв Небесної Сотні. Таких ангеликів на честь полеглих героїв вивішують у різних куточках світу.
"Мене тішить те, що українці об'єднуються довкола пам'яті, довкола болю, який вони вміють перетворювати на праведну лють, спрямовувати на ворогів, і спрямовувати за свою свободу. Чи на Майдані, чи на півдні, чи на сході країни – у будь якому куточку землі – українці незламні", – наголошує мисткиня, ініціаторка акції "Ангели пам'яті" Анжеліка Рудницька.
Рабів до раю не пускають.
Олена Рибінська, Ігор Костюк, "5 канал"
Читайте також: "Наше завдання – завершити справу, за яку загинула Небесна Сотня" – Порошенко.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
У Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні – включення
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.