"Це дуже погане рішення Банкової. Саме так починалася путінська цензура в медіа": реакція суспільства на блокування "5 каналу", "Прямого" й "Еспресо"

Цензура Shutterstock
"У влади є думка, що "війна все спише". Не все і не всім"

4 квітня український медіапростір шокувала новина про те, що для трьох проукраїнських телеканалів – "5 канал", "Прямий" і "Еспресо" – було відключено мовлення.

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) вдався до незаконних дій і відключив мовлення проукраїнських, патріотичних ЗМІ. Після цього глядачі "5 каналу" деякий час не могли дивитися новини по телевізору. 

На таке грубе порушення закону і здорового глузду вже відреагувала низка політиків, журналістів і лідерів громадської думки, які жорстко розкритикували політичну цензуру, яка є неприпустимою в Україні, а надто у часи війни.

"Вимкнення з цифрового мовлення каналів "Еспресо", "Прямого" і "5-го" – політична і медійна помилка.

Це дуже толерантна оцінка з огляду на умови війни.

Виправлення цієї помилки має стати сигналом єдності країни у боротьбі за свою свободу і незалежність.

У тому числі – за свободу захищати свою країну інформаційно.

Мовлення "Еспресо", "Прямого" і "5-го" повинно бути відновленим".

"Ми воюємо за свободу, і це та цінність, яка робить наш народ та армію непереможними. Обмеження свободи слова відносно каналів, патріотична позиція яких не викликає сумніву – це зневага влади до усіх українців, думка, ніби "війна все спише". Не все і не всім. Тільки свобода слова є гарантією контролю нашого суспільства над владою. Неконтрольована влада – це небезпека, в чому ми багато років переконуємося. Тому негайно поновіть мовлення та не принижуйте Україну своїм шаленим бажанням заткнути будь-яку відмінну від вашої позицію. Виглядає це так, що замість озброєння та мобілізації Офіс президента витрачає час на зведення політичних рахунків".

"Відключення з цифрового мовлення "5-го", "Прямого" й "Еспресо" – це прямо дуже погане рішення Банкової. Саме так починалася путінська цензура в медіа.

Не можна принижувати Україну такими рішеннями.

Дуже хочу вірити, що Зеленський цього рішення не санкціонував і це самодіяльність Єрмака і Ко.

Особливо погано це рішення виглядає на фоні, наприклад, того, що правоохоронною системою України й далі рулить російський чорт Татаров.

Татаров, який дав втекти Медведчуку і Портнову, а також синулі призовного віку останнього (звалив 28.03).

Татаров, який від імені ОП пробує розблокувати заморожені в Україні рахунки компанії путінського олігарха дерипаска (конкретно – МГЗ в Авалі).

І це ще далеко не все, що робить мерзота Єрмака прямо зараз – під час війни.

"5 канал", "Прямий" і "Еспресо" мають бути повернуті в ефір негайно. Україна – не росія.

А тепер розкажіть мені, який я давній і знаний порохобот".

"Відключення з етеру незалежних від влади проукраїнських телеканалів є шкідництвом, яке підриває єдність українців перед обличчям ворожої навали.

Не сьогодні, так завтра цю помилку доведеться виправляти, без варіантів. То навіщо так підставлятися?"

"Поки армія та добровольці б'ються з московськими **шами, українські гн**и в оточенні президента все ж таки відкрили "другий інформаційний фронт" – проти своїх.

Від сьогодні "Еспресо", "Прямий" та "5 канал" ВИМКНУЛИ з цифрового ефіру – попри те, що ці канали дотримувалися всіх вимог влади щодо єдиної державної інформаційної політики.

Вочевидь, гн**ам, які за цим стоять, мало бути патріотами (як вони зараз мусять). Їм потрібно ще вдовбати в голови українцям власну монополію на патріотизм.

Причина відкриття цього "другого фронту" очевидна: аби після війни було якнайменше чутно голоси тих, хто захоче спитати у влади про численні довоєнні про*оби, які коштували нам тисяч людських життів (не так військових, як некомбатантів).

З цинічного політичного розрахунку воно, можна сказати, навіть раціонально. Але які ви, все ж таки, суки. Бо країна зараз воює саме за те, щоби отаке, як в росії, грубе "прибирання політичних опонентів з ефіру" тут було неможливе ніколи. Якщо не це – за що тоді ми воюємо? За збереження в Україні зменшеної копії росії з місцевим "культом особистості Зе" замість російського культу "Пу"?!?
Русню я ненавиджу, а українськими гнидами гидую.

І після нашої – не вашої! – перемоги не забуду нічого".

"Україна воює за те, щоби не бути росією. Але це неможливо робити, одночасно діючи як росія.

Давайте будемо чесними: "5-й", "Прямий" та "Еспресо" з ефіру відключила Банкова. І це не військова цензура, а політична.

Не знаю, чи пов'язане це з прогресом у переговорах із рф та можливою угодою, яку доведеться продавати населенню (і яку у разі трешу ці канали критикували би). Але як міжнародник, точно знаю: диктатура поглинає та засмоктує м'яко і непомітно. Зробивши один крок, складно утриматися від другого... третього... і у якийсь момент опиняєшся за всіма червоними лініями.

Наступною на відключення цілком може бути "ЄвроПравда", бо ми знову напишемо про реальну картину. Або УП, або НВ, або будь-яке інше ЗМІ. Мета – щоби інші це побачили і надалі писали те, чого чекає влада. Самі, без вказівки. Щоб чого не вийшло.

Саме так починалася нинішня російська цензура у нульових, на початку путіна.

Тому, колеги-журналісти, давайте не будемо мовчати.

А мовлення "5-го", "Прямого" та "Еспресо" ПОВИННЕ відновитися невідкладно. Я не є глядачем цих каналів від слова взагалі, але це не має значення. Бо на кону дуже багато, у тому числі для нашого руху до членства в ЄС. Бо різні опції росій у Євросоюз не беруть. Не вірите – спитайте у Туреччини".

Раніше шеф-редакторка "5 каналу" повідомила, що канал повернувся в етер, адже в Україні є супутникові компанії, які "керуються законом, а не телефонним правом".

Попередній матеріал
60-годинний робочий тиждень і без державних свят: набув чинності закон про роботу під час воєнного стану
Наступний матеріал
"РИА Новости" опублікували пост про удар по Краматорську за 5 хв до самого обстрілу – фото
Loading...