Традиційний Петрівський ярмарок провели у Чернівцях [відео]

  Його історія розпочалася 225 років потому, коли Ярмарок започаткували на честь святих апостолів Петра і Павла. Після тривалого забуття чотирнадцять років тому традиція була відроджена.

  Щороку Петрівський ярмарок у Чернівцях розпочинають так само, як і понад два століття тому. Із ратуші виносять міський й державний стяги - і урочисто несуть їх до місця торжища.

  Зустрічають прийдешніх – щедрим буковинським частуванням. Між тим, на майданчиках вже ярмаркують: торговці виставили найрізноманітніший крам. Поруч – народні умільці демонструють свої вміння. Які вироби можна створити на бабусиному верстаті, якому півсотні років, показує охочим пані Євдокія.

  Поруч розташоване - весільне містечко. Тут не лише можна приміряти шлюбне вбраня - для потенційних наречених приготували безліч розваг. Зокрема, вони кидатимуть на дальність весільні букети й долатимуть п`ятидесятиметрівку у весільних сукнях. 

  Ще однією новинкою на ярмарку стало частування від місцевих народних обранців. Депутати міськради дивували гостей власноруч звареним борщем.

  Близько тисячі учасників ярмаркували у Чернівцях. А гостей на свято зібралося у кілька разів більше. Тож, у місті вже замислилися - наступного року потрібно шукати для Петрівського ярмарку більший майдан.   

  Майя Гуменна, Сергій Льоткін, Чернівці, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Донеччанин з ДЦП створив футбольну команду [відео]
  Наступний матеріал
  СУД НАД ТИМОШЕНКО: ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО
  Теги: