5 канал

Торпеди, водолази, захоплення есмінця: в Одесі відгриміли міжнародні навчання Sea Breeze

У навчаннях беруть участь кораблі та судна ВМС США, Румунії, Грузії, Туреччини та України

В Одесі розпочався морський етап міжнародних навчань Sea Breeze. У ньому взяли участь близько 30 кораблів та суден забезпечення України, США, Румунії, Грузії та Туреччини. Військові, зокрема, відпрацювали пошук небезпечних предметів під водою, евакуацію поранених та захоплення плавзасобів.

  • Як проходять навчання

Інтернаціональна група водолазів занурюється у море для пошуку умовних мін противника. Під водою мова не має значення – спілкуються жестами. За легендою, одному з водолазів стало зле. Його терміново евакуюють.

"Водолаз виконує свої обов’язки в агресивному середовищі, де є вплив води на людину, вплив тиску на люди та час перебування на різних глибинах. Якщо не діяти за правилами водолазної служби, можна отримати травму", – розповідає старший офіцер Одеського загону морської охорони Віталій Фасоля.

Канадські ВМС уперше беруть участь у водолазних навчаннях у рамках SeaBreeze. Вони кажуть, що їм є чого повчитися у колег.

"Навіть за короткий час спільних навчань ми помітили багато робочих нюансів. Наприклад, британці геть в інший спосіб складають обладнання. Це справді корисна інформація", – пояснює командир водолазної групи ВМС Канади Ендрю Лаланцет.

Військові навчання Сі Бриз в Одесі
Військові навчання Сі Бриз в Одесі5.ua

Вибухівку тренуються знешкоджувати і на суші. Для цього застосовують спеціальну техніку – роботів. Військові, які ними керують, перебувають на відставні до півкілометра. За ситуацією спостерігають через вмонтовані камери.

Наступний елемент навчання – захоплення ворожого судна. Американські кораблі – ракетний крейсер "Хью Сіті" та есмінець "Керні" відпрацьовуватимуть злагодження тактичних груп разом із ВМС України, Грузії, Туреччини та Румунії. Під час спільного плавання екіпажі тренуються стріляти по морських та повітряних об'єктах.

"Тут розташовані торпеди. По три з кожного боку. Вони призначені для боротьби з ворожими субмаринами… Не вдаючись у подробиці, скажу, цей корабель спроможний протистояти будь-якому ворогу у Чорному або Середземному морі", – каже командир корабля Carney Пітер Халворсен.

Як це було – дивіться у сюжеті:

Додамо, що цьогоріч на SeaBreeze не минулося без несподіванок – навчання проігнорувала Молдова. Керівники від американської сторони були цим фактом вельми занепокоєні.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Кораблі НАТО пришвартувалися в Одесі – фоторепортаж

Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО
Турецькі кораблі НАТО

Попередній матеріал
Завтра Луценко вручить підозри Розенблату й Полякову
Наступний матеріал
"Дух землі": як на Сумщині у камені увіковічнили полеглих козаків та бійців АТО