Територію Десятинної церкви перетворили на звалище

  Фундамент Десятинної церкви у Києві тепер більше схожий на звалище. Через брак фінансування розкопки там припинили ще у 2008-му, а залишки першого кам`яного храму Київської Русі накрили металевим саркофагом. Цієї весни він завалився. Територія Десятинної засипана металевим брухтом, вкрита чагарниками у людський зріст та завалена сміттям.

  Анастасія Бабенко, 5 канал: "На цьому місці у кінці десятого століття Володимир Великий спорудив першу кам`яну церкву Русі - Десятинну. Згідно з історичними документами, тут похована княгиня Ольга та інші київські князі. Зараз на місці церкви можна хіба що знімати фільми про сталкерів".

  У тринадцятому столітті орди хана Батия зруйнували церкву. А у лютому 2005-го року Президент Віктор Ющенко дав завдання київській владі храм відновити. Тоді й почалися розкопки. До 2007 на них виділили 4 мільйони гривень. Потім гроші закінчились. Над фундаментом встановили металевий купол. Цієї весни він завалився. Чиновники стверджують, що укриття над фундаментом вже відремонтували.

  У головному управлінні охорони культурної спадщини КМДА запевняють, цьогоріч у міському бюджеті закладено 14 мільнойнів на відновлення Десятинної.

  Самі музейники грошей в очі не бачили. На камеру говорити відмовляються. Аргументують це тим, що до Десятинної церкви не мають жодного стосунку. Співробітники інституту археології, які займалися розкопками, кажуть - фундамент слід рятувати терміново.

  На важливості відновлення першого кам`яного храму Русі наголошують і священники.

  Поки можновладці не можуть розібратися, хто ж відповідальний за відновлення церкви і де взяти гроші, територія Десятинної потроху перетворюється ще й на сміттєзвалище.

  Анастасія Бабенко, Сергій Клименко та Микола Лебедєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Інцидент з Ніко Ланге: МЗС Німеччини викликало посла України
  Наступний матеріал
  У Крим направили підрозділи столичної міліції
  Теги: