Twitter / IT Sector Харьков

Тернопільська облрада вирішить, чи законно УПЦ передали Почаїв

  Тернопільська облрада неодноразово зверталася до Президента і Верховної Ради України з проханням повернути Почаївську Лавру у власність держави

  Комісію щодо перевірки законності передачі храмового комплексу Почаївської Лаври представникам УПЦ Московського патріархату створили у Тернопільській обласній раді, пише "Укрінформ".

  "На пленарному засіданні було підтримано рішення про утворення та обрання тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві УПЦ Московського патріархату. До її складу увійшли представники усіх фракцій обласної ради", – сказав голова облради Віктор Овчарук.

  За його словами, Тернопільська облрада неодноразово зверталася до Президента і Верховної Ради України з проханням повернути Почаївську Лавру у власність держави.

  У попередніх зверненнях йшлося про те, що розпорядженням уряду Віктора Януковича в 2003 році, попри позицію громадськості, споруди Почаївської Лаври виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У грудні того ж року комплекс споруд передали в безкоштовне користування представникам Української Православної церкви Московського патріархату. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.

  Попередній матеріал
  На заміну російському software: Президент протестував нову захищену систему передачі інформації
  Наступний матеріал
  Щільний вогонь в АТО: за минулу добу було поранено 5 українських військових – Лисенко

  У Мін'юсті порахували кількість партій в Україні

  Новий опалювальний сезон Україна подолає без російської електроенергії – Насалик

  "Ми повернулися": у Дніпрі зустріли 25 героїв, що захищали неприступний 29-й блокпост

  Жахливе водопілля: у Китаї від стихійного лиха потерпають майже 2 млн осіб