Охорона
Охорона Shutterstock

Тендерна аномалія: "Центренерго" винайняло для охорони фірму, пов'язану із Семенченком – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Переможець тендеру ніяк не обґрунтував зменшення ціни удвічі від очікуваної вартості

  Компанія ТОВ "Донкорп Україна", яку ЗМІ пов'язують із колишнім нардепом Семеном Семенченком, виграла єдиний охоронний підряд Трипільської ТЕС, що належить ПАТ "Центренерго", вартістю 150 тис. грн. Про це передає видання "Наші Гроші" із посиланням на результати тендеру в системі Prozorro.

  Аукціон проводився для організації послуг з охорони санаторію-профілакторію "Зміна" під Києвом протягом пів року. За умовами, вартість стаціонарного поста і патруля – 12,5 тис. грн на місяць.

  Очікувана вартість закупівлі – 300 тис. грн. У тендері взяли участь три кандидати: згадана "Донкорп Україна", ПП "СБ Грізлі" і ТОВ "Охоронна фірма "Омега".

  Як зазначають журналісти, під час аукціону всі учасники спершу знижували ціни незначною мірою. Поки в третьому раунді "Донкорп Україна" не перемогла, запропонувавши вдвічі нижчу оплату своїх послуг – 150 тис. грн.

  У матеріалі згадують, що "СБ Грізлі" звернула увагу замовника, що переможець тендеру не обґрунтував аномальну низьку ціну. На що замовник відповів, що за законом "Про публічні закупівлі" аномально низька ціна визначається системою автоматично.

  "Якби тендер проводився за процедурою відкритих торгів, система дійсно позначила б таку ціну аномальною. Тоді переможцю довелось би її обґрунтувати, тобто надати інформацію про якусь технологію, державну допомогу або сприятливі умови на зразок знижки. Проте "Центренерго" та його структурні підрозділи не вважають себе замовниками у розумінні закону "Про публічні закупівлі". Тому Трипільська ТЕС провела тендер за спрощеною допороговою процедурою, яка взагалі не передбачає механізму аномально низької ціни", – наголошує видання.

  Там нагадали, що розслідування "Слідство.Інфо" виявило зв'язок компанії "Донкорп Україна" із екснардепом Семеном Семенченком. Як вказали журналісти, вже кілька років фірма виконувала завдання в інтересах олігарха Ігоря Коломойського. Зокрема – охороняла державне "Центренерго", поки там був лояльний до мільярдера менеджмент. Що цікаво – офіс "Центренерго" тоді розміщувався саме на базі відпочинку в Козині, під Києвом.

  Попередній матеріал
  В Україні лише двоє людей завершили вакцинування від коронавірусу, у Польщі – майже 2 мільйони
  Наступний матеріал
  Жорсткий карантин у Львові: громадський транспорт переходить у режим спецперевезень, закриваються дитсадки і магазини
  Loading...