репетиція параду до Дня Незалежності
репетиція параду до Дня Незалежності 5 канал

Техніка, нова форма, НАТОвці: що відбуватиметься на Хрещатику на День Незалежності

НАТОвці крокуватимуть Хрещатиком – військові Альянсу братимуть участь у масштабному параді. Крім того, глядачі зможуть побачити значно модернізовану форму військових. Про новинки цьогорічного параду дізнавались наші кореспонденти

У п'ятницю, 4 серпня, на летовищі авіаційного заводу "Антонов" провели другу репетицію параду і першу відкриту для журналістів. Таких масштабних тренувань має бути ще п'ять, останнє відбудеться на Хрещатику вночі, передає кореспондент "5 каналу".

Утім, до нічної репетиції ще крокувати і крокувати. Маленька перерва – і знову вчити правильний підйом ноги, стройовий крок, рівняння. Все це повторювати, поки не доведуть до зразкового виконання.

"Головне – ніжку тягнути і чітко слухати барабан. У частині в нас репетиції регулярно. Не нервуємо. Сюди приїжджаємо, починаємо нервуватися. Переживаємо, щоб пройтися краще. Ми ж морпіхи", – каже боєць Роман Севєрін.

  • Хто братиме участь у параді

У репетиції беруть участь більше 3,5 тисяч військових ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, працівники СБУ та поліції. Один за одним під час репетиції вони крокують під звуки військового оркестру. Парад приймає міністр оборони. Щоправда, несправжній. Справжній спостерігає за усім із трибуни.

Уперше у підготовці військового параду беруть участь історики. Вони відповідають за назви, які під час параду нададуть військовим частинам. Тепер будуть бригади імені короля Данила, "Чорних запорожців" та решти не менш видатних людей.

"З'являються ті імена, на які в певний час було накладено історичне табу – Іван Виговський, Євген Коновалець. Це знакові імена для мілітарної історії з одного боку, і це знакові імена для протистояння російській агресії. Якщо ми згадуємо Івана Виговського – це 1659 рік, перемога над російськими військами під Конотопом. Якщо ім'я Чорних Запорожців, то це наш славетний підрозділ, який так само прославився у боротьбі проти російської агресії", – каже історик Василь Павлов.

  • "Новинки" цьогорічного дійства

На репетиції військової техніки немає, але на самому параді планують представити до 70 одиниць. Третина з них нова – це системи залпового вогню, броньовані машини, а також засоби розвідки.

Уперше в параді до Дня Незалежності України візьмуть участь представники збройних сил інших країн. Свою присутність підтвердили вже шість держав.

"Практично усі, з ким ми ведемо переговори, це будуть всі країни Альянсу, а також країна, яка планує вступити до альянсу – Грузія. Минулого року була тільки наша бригада - литовсько-польсько-українська. Лише представники цієї бригади брали участь у параді. Цьогоріч буде набагато більше людей. До речі, буде багато представників міністерств, Міноборони, яких я запросив на святкування незалежності нашої країни", – зазначає міністр оборони Степан Полторак.

На військовому параді 24 серпня глядачі зможуть побачити зовсім новий варіант одягу для роти почесної варти і значно модернізовану форму для інших учасників параду.

Юлія Божко, Іван Довганик, "5 канал"

Мужність та сила української армії: як захисники готуються до параду - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Силовики затримали бойовика ОРЛО, який утік через систематичні знущання ватажків бандформування
Наступний матеріал
Урочистості з нагоди другої річниці створення Нацполіції - відео
Loading...