5 канал

"Чорні запорожці", участь істориків та іноземні бійці: що готують на День Незалежності

Вітчизняні армійці від самого ранку тренувалися крокувати на столичному заводі "Антонов"

Уперше в параді до Дня Незалежності візьмуть участь іноземні вояки з країн НАТО – наразі відомо про ЗС Латвії, Естонії та Великої Британії. Вітчизняні ж армійці від самого ранку тренуються крокувати на столичному заводі "Антонов". Перевірити готовність приїхав туди і міністр оборони Степан Полторак. Разом з ним – і кореспондент "5 каналу" Юлія Божко.

Щодо інших особливостей цьогорічного параду – вперше за всю історію проведення таких заходів участь у підготовці беруть історики. Справа у тому, що деяким військовим частинам під час параду присвоять почесні історичні найменування. Наприклад 72-га ОМБр отримає ім'я "Чорні запорожці", а 24-та ОМБр стане "Короля Данила".

"З'являється Іван Виговський, з'являється Євген Коновалець. Тобто це знакові імена для української мілітарної історії з одного боку. І це знакові імена для протистояння російській інформаційній агресії. Якщо ми згадуємо Івана Виговського, то це 1659 рік – перемога над московськими військами під Конотопом. Якщо ми згадуємо 72-гу бригаду, якій присвоюється ім'я "Чорних запорожців", то це наш славетний підрозділ 17-21 років, який теж відзначився у боротьбі проти російської агресії… Головне, щоб наші військові розуміли, що вони не з'явилися на пустому місці", – розповідає історик Василь Павлов.

Також про особливості військового параду до Дня Незалежності розповів Степан Полторак. Детально – у відео:

Дивіться також фотогалерею на тему:

Мужність та сила української армії: як захисники готуються до параду - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Наступний матеріал
Спека у Харкові: секрети порятунку містян від серпневого пекла
Loading...