5 канал

Тарута: Маріуполь – головне місто в операції "Новоросія"

Екс-голова Донецької ОДА розказав, як Ахметов намагався за допомогою грошей вгамувати сепаратистів у 2014 році

Народний депутат України Сергій Тарута у програмі "Рандеву" на "5 каналі" розповів, як влада за допомоги бізнесмена Рината Ахметова намагалась домовитись із бойовиками на початку заворушень на Донбасі у 2014 році.

"Ви ж розумієте, що таке операція Російської Федерації. Це вже Росія робила операцію. Раніше були дійсно ті, хто були загрозою для Донбасу, а потім вони стали всі бізнесменами, всі заробляли і давно сконвертували ресурс якийсь економічний", – зауважив Тарута на запитання ведучої, чи міг би Ахметов бути "протисилою" сепаратистам.

Він продовжив: "Гроші це якраз той аргумент, яким він (Ахметов – 5.ua) намагався домовитися з ними. Інколи навіть виходило, на переговорах нам говорили, що вже завтра звільнимо, домовилися комерційно. Приїжджали вночі "зелені чоловічки" і тут же змінювалась риторика, вони "прибирали" тих, з ким ми домовлялися, і з’являлися нові".

Повертаючись до сьогоднішньої ситуації, народний депутат наголосив: "Маріуполь – це було головне місто в операції "Новоросія", тому що після нього вже до Криму немає жодного міста. Бердянськ ліворуч, Мелітополь праворуч – заходь. Коли ми захистили Маріуполь, вся їхня ідеологія розвалилася. Безперечно, зараз постійно тривають провокації, і ми бачимо посилення обстрілів. Обстріли будуть й надалі, доки ми до кінця не вирішимо проблему мирного врегулювання ситуації".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Тарута: На Донбасі – перевернутий світ, головні ліки – дати їм порцію правди, хто їх і як вбивав.

Нагадаємо, у Маріуполі з нагоди Дня Гідності та Свободи копи, що не зрадили присязі та Україні, отримали нові погони.

Читайте також: Посол США при ОБСЄ заявив про загрозу нападу російських окупантів на Маріуполь.

Попередній матеріал
В Одесі прощались з бійцем "Гусаром", що помер від невиліковної хвороби
Наступний матеріал
Моторошна аварія на Миколаївщині: у ВМС повідомили нові факти про загиблих бійців

Тарута: "Ахметов пропонував домовитися, але вони сказали: "Тут вже не ви хазяї, а ми хазяї" – повне відео

Бойовики "ДНР" заборонили Ахметову, Клюєву та Курченку в’їзд на окуповані території

Тарута: На Донбасі – перевернутий світ, головні ліки – дати їм порцію правди, хто їх і як вбивав

Тарута: Мене намагалися захопити чеченці