Російськи танки, Т-62М
Російськи танки, Т-62М http://investxp.ru

Танки й гаубиці в районі Круглика та Мирного: в СЦКК кажуть про грубе порушення Мінських угод

Дії окупаційної адміністрації і збройних формувань РФ укотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей

Російсько-окупаційні війська продовжують нарощувати важке озброєння, насамперед танки та гаубиці, на Луганському напрямку. При цьому, на висновки міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ вони не реагують. Про це йдеться у повідомленні на сторінці прес-центру штабу ООС у Facebook.

Так, відповідно до звіту СММ ОБСЄ від 3 січня, спостерігачі Місії продовжують фіксувати невідведене важке озброєння, заборонене Мінськими угодами.

30 грудня міні-апарат БПЛА спостерігачів виявив за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння на території ОРЛО таку військову техніку:

  • біля селища Круглик

22 танки (десять Т-72 і дванадцять Т-64);

поблизу Мирного

  • 19 танків (вісім T-72 й одинадцять Т-64);
  • 12 буксируваних гаубиць (Д-30 "Жаба", 122 мм);
  • 8 самохідних гаубиць (2С1);
  • 6 протитанкових гармат (МТ-12 "Рапіра", 100 мм);
  • 12 мінометів (2Б11 "Сани", 120 мм). 

Крім того, у попередньому звіті СММ зазначалося, що міні-дрон місії вже фіксував невідведене важке озброєння окупантів у цих районах, а саме - 20 танків (десять Т-72 і десять Т-64) біля Круглика та 20 танків (дванадцять Т-72 і вісім Т-64), 12 буксируваних гаубиць (Д-30 "Жаба", 122 мм), 8 самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм), 3 протитанкові гармати (МТ-12 "Рапіра", 100 мм), 2 міномети (2Б11 "Сани", 120 мм) і 9 протитанкових ракетних комплексів (імовірно, 9П135 "Конкурс", 135 мм) неподалік Мирного. 

"Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей, взятих на себе зобов'язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, щодо відведення озброєння та про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту", – наголошують українські армійці.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/

Попередній матеріал
Друге життя для ялинки: як працюють столичні пункти перероблення хвойних
Наступний матеріал
Убивство іноземних студенток у Харкові: головний підозрюваний виїхав з України