Світ відзначає День медичної сестри (РЕПОРТАЖ)

  Офіційно свято було затверджене 1971 року. Тоді сестри милосердя зі ста сорока однієї країни об`єдналися в Міжнародну Раду медсестер. Ініціаторами її створення були патронажні сестри Червоного Хреста.
  Своїх підопічних сестри товариства Червоного Хреста зустрічають з усмішкою на обличчі. Вислуховують скарги на здоров`я, вимірюють тиск, а кому треба і масаж зроблять. Крім того пригощають відвідувачів цілющим чаєм та спілкуються одне з одним. Головна тема в них - самопочуття.

  Олександра Пасхіна: "Общаюсь. Мы спрашиваем, как у них сегодня, как дальше, что они принимают".

  До тих, хто самостійно не може дістатися до товариства, сестри милосердя їдуть додому. У Ніни Мазулевської, скажімо, десятеро підопічних. За п’ять років роботи у Червоному Хресті вони їй стали майже рідними. Загалом сестринській справі жінка присвятила тридцять років життя.

  Ніна Музалевська, медсестра: "Люди нас чекають завжди. Вони чекають не так лікаря, як медичну сестру. Тому що лікар прийшов, зробив своє назначення і пішов. А медична сестра ходить, робить ін’єкції, вимірює тиск".

  Пенсіонерка Ганна Єрьоменко у минулому медсестра. Раніше вона допомагала хворим, тепер сама чекає на допомогу. Медсестра Ніна її бажаною гостею стала рік тому.

  Ганна Єрьоменко: "Я можу подзвонити, якщо мені погано, вона прийде. Все вона мені робить. Це така людина. Нікуди її не забирайте".

  Працівників Червоного Хреста підопічні називають сестрами милосердя. А голова подільського товариства своїх колег називає ентузіастами. Бо в благодійній організації ті працюють майже задарма.

  Тетяна Гоєнко, голова Товариства Червоного хреста Подільського району: "Деякі люди тут, ну скажімо, не витримують і не затримуються. Якщо це не їхне, не по їхньому серцю, душі, - то вони тут просто не затримуються".

  Людмила Голоднік та Денис Ковальов, 5 канал
  Попередній матеріал
  Тимошенко звинувачує Ющенка у причетності до корупційних схем
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...